IT inovácie? Pomôže Vám Allexis – ale nie tá americká herečka zo seriálu

IT inovácie? Pomôže Vám Allexis – ale nie tá americká herečka zo seriálu

Pokrok v oblasti informačných technológii sa zastaviť nedá. Jedine, že by na celej planéte vypli prívod elektrického prúdu. Čo však s budúcnosťou Vášho biznisu, keď nestačíte s dychom za pokrokom?

Pred dvadsiatimi rokmi len málokto využíval internet a rôzne počítačové systémy. Dnes sa bez týchto výdobytkov naopak len málokto zaobíde. „Veľký tresk“ v oblasti technológii už máme síce za sebou, no nové IT pojmy stále prichádzajú z každej strany a často len potajme zisťujeme vo vyhľadávači, čo tieto pojmy vlastne znamenajú.

Byť „len“ o krok vpred už nestačí

V posledných rokoch väčšina spoločností riešila skôr existenčné problémy než pohľad na rozvoj a expanziu. Zlé časy sú však pomaly, ale isto, preč. Dnes sa treba sústrediť na to, čo prichádza. Treba byť vždy o krok popredu. Ak nie aj o dva či tri, konkurencia nespí.

Technológie statického softvéru a hardvéru ustupujú do úzadia a o slovo sa hlásia dynamické výdobytky, ktoré zabezpečujú flexibilitu a napríklad aj možnosť pracovať z domu. Ako tvrdí expert pre bezpečnosť informačných systémov Michal Suchoba, partner spoločnosti Allexis, v najbližších rokoch zažijeme boom nových technológii, ktoré už dnes existujú. Nebolo by dobré, aby ste o nich vedeli?

Len jeden „obláčik“ pre príklad

Hovorí Vám niečo cloud? Nie? Mal by. Trend cloudu je aktuálne rastúci a čoraz viac spoločností prechádza so svojimi systémami práve do cloudu. Metaforicky povedané – jedná sa o akýsi „oblak“, ktorý sa presunie tam, kam idete vy. Tento obláčik je vlastne služba poskytujúca úložný priestor – niečo ako flash disk. Akurát Vaše dáta sú uložené na serveri niekde vo svete.

U poskytovateľa je možné flexibilné rozširovanie alebo naopak zužovanie poskytovaného priestoru podľa aktuálneho rozsahu využitia. V ťažkých chvíľach tak môžete znížiť svoje náklady, a naopak v období rastu jednoducho rozšírite svoj biznis.

Nie je to však len cloud, čo je aktuálne trendy. Po aktuálnych trendoch treba pátrať. A s tým Vám pomôže už spomenutá firma Allexis, ktorá rada využije svoju kreativitu a profesionalitu na to, aby Vám poradila.