Cukor ako vrah testosterónu. Opatrne so sladkým!

Cukor ako vrah testosterónu. Opatrne so sladkým!

Ako už snáď všetci dobre vieme, hormón testosterón má výrazný vplyv na mužskú potenciu. Najviac sa ho nachádza v organizme pubertiaka a približne po dovŕšení tridsiatky začína jeho hladina v mužskom organizme pomaly klesať. Ako zabezpečiť, aby ste ho mali v tele stále dostatok?

man-461195_960_720Testosterón nielen v tabletkách, ale aj pomocou prírody

Zníženú hladinu testosterónu vo vašom tele odpozorujete jednoducho. Napríklad aj tým, že pociťujete problémy s koncentráciou a pamäťou, prichádza u vás k erektilnej dysfunkcii alebo aj k celkovému poklesu sexuálnej aktivity či depresiám. Nič však nie je stratené a všetko sa dá napraviť. Buď sa poraďte s lekárom, ktorý vám pravdepodobne poradí testosterón v tabletkách, alebo si zistite, ako možno dostať testosterón do tela prirodzenou formou.

Tajomstvo sa skrýva v jednej bylinke

To, ako dostať testosterón do tela pomocou prírody je ľuďom známe už od pradávna. Tajomstvo sa skrýva v bylinke zvanej Tribulus Terrestris, u nás skôr známej ako Kotvičník zemný.  Podávanie extraktu z tejto rastliny môže zvýšiť hladinu testosterónu až o 30%. Aj vďaka tejto bylinke sa môžete radovať z pevnej erekcie a kvalitnejšieho sexuálneho života.

Oslaďte si život? Omyl!

Ak nie ste bylinkový typ a chcete zvýšiť testosterón radšej formou bežne prijímanej stravy tak vedzte, že prvé, čo by ste mali urobiť, je zbaviť sa cukru. Presnejšie karbohydrátov. Obmedziť však budete musieť pravdepodobne to najchutnejšie a vo vašom jedálničku najobľúbenejšie. Skončite s chlebom, cestovinami, koláčmi, „zdravými“ cereáliami, sladkosťami a podobne.

A prečo je ten cukor vlastne taký zlý? Ak prijímate cukor, hladina inzulínu vo vašom tele stúpa. No a keď je hladina inzulínu vysoká, hladina testosterónu je automaticky nízka. Ak prijímate cukor v nadmernom množstve, hladina testosterónu v organizme sa vám môže znížiť až o 20 %. A to aj keď ste neprekročili ešte ani tú tridsiatku.

Nedostatok testosterónu sa neoplatí podceňovať. Môže spôsobiť nielen problémy v spálni, ale aj ďalšie zdravotné ťažkosti. So správnou hladinou testosterónu v organizme si môžete byť istí nielen kvalitnejším sexuálnym životom, ale takisto aj psychickou pohodou a zlepšením fyzickej výkonnosti.