Zišli by sa Vám financie?

Zišli by sa Vám financie?

Ľudia si požičiavali od pradávna. Najprv predmety a tovary, neskôr peniaze. Aby si zlepšili životný komfort, či uživili rodinu. Ani dnes tomu nie je inak, a snád’ nikdy nebolo jednoduchšie si požičať. Pôžičky sa na nás sypú zo všetkých strán a kanálov, ale pred tým, ako si požičiate si preverte: Od koho si požičiavate, či ide o spoločnosť bankovú, alebo nebankovú, koľko percent na úrokoch prerobíte, a ako dlho budete daný dlh splácať.

Na požičaní si finančných prostriedkov nie je nič zlé, pokiaľ ste si istý, že ich budete vedieť neskôr splácať.
Aj ked’napríklad ešte študujete a potrebujete pôžičku pre študentov na štúdium, a všetko s tým spojené, nie je hanbou si na tieto výdaje požičať. Dlhy splatíte neskôr, ked’ doštudujete, a budete mať z čoho. Dajte si ale pozor, aby ste aj tento dlh vedeli neskôr splatiť, a nedostali sa čerstvo po škole do kolobehu pôžičiek a exekúcií. Nemusela by sa totiž Vaša sľubná kariéra začať zrovna ružovo. Štatistiky ale ukazujú, že tento typ pôžičky je u nás často využívaný, kdežto v zahraničí je to vo viach ako 90% nevyhnutnosť. Predsa len je u nás školstvo bezplatné, a kto aj študuje na súkromnej škole či externe, sa nemusí báť extrémnych poplatkov za školné.

Ak už si aj idete požičať, zvážte, koľko naozaj potrebujete na nutné výdaje, a koľko by ste si chceli požičať. Býva medzitým totiž rozdiel. Ak si požičiavate na dovolenku, vianočné nákupy či iné darčeky, vyjde Vás výhodne pôžička bez úrokov. Do malej sumy to je totižto možné aj bez toho, aby ste preplatili čo i len jediný cent. Radíme Vám, urobte si radšej riadny prieskum, a zhodnoťte všetky riziká, kým si požičiate.