Získajte hypotéku a zmontujte si dom!

Získajte hypotéku a zmontujte si dom!

V zahraničí sa montované domy tešia veľkej popularite, no u nás, v porovnaní s inými krajinami, majú stále menšie zastúpenie. To aj napriek tomu, že v porovnaní s klasickými domami disponujú mnohými výhodami.

Ste mladí a premýšľate nad vlastným domom? S hypotékami pre mladých sa dnes akoby roztrhlo vrece, takže ak sa poriadne poobzeráte okolo seba, určite nájdete vhodnú banku, ktorá vám hypotéku ponúkne najvýhodnejšie. A potom sa môžete pustiť do stavby domu! Akého? Čo tak napríklad montovaného.

V čom spočíva podstata montovaného domu?

Vo väčšine prípadov sa takýto dom zhotoví vo výrobnej hale a na mieste, kde má dom stáť, sa jednotlivé diely dávajú dokopy. Od stavby klasických domov sa odlišuje najmä stavebným postupom.

Ľudia majú tendenciu zamietať možnosť montovaného domu skôr, než im niekto vysvetlí, ako to všetko je. Pri tomto pojme sa väčšine z nás v mysli vynorí predstava dočasnej stavby s nízkou životnosťou. Prežitok z minulosti. Avšak, opodstatnený. Dôvodom sú začiatky výstavby montovaných stavieb, kedy sa kládol dôraz len na jednoduchú a rýchlu montáž. Na všetko ostatné sa skôr zabúdalo, než prihliadalo.

Je pritom potrebné poznamenať, že dnešná generácia montovaných domov už dokázala predbehnúť i klasický spôsob výstavby. V čom? Najmä v nárokoch na ekologickú, časovú a tiež finančnú nenáročnosť. V tomto type domu sa používajú prírodné materiály nepoškodzujúce ľudské zdravie či životné prostredie. Na svoj vysnívaný dom už nebudete musieť čakať dlho, vďaka vopred vyrobeným dielom a premyslenému spôsobu výstavby je možné hrubú stavbu odovzdať už o niekoľko týždňov od začatia stavby.

Montované domy ešte stále trpia spomínanými predsudkami. Domy sa stavajú nie desať rokov, ale aspoň päťdesiat. Preto si každý budúci majiteľ dáva záležať na tom, aby múry domu nezvalil prvý väčší vietor. I v dôsledku toho vznikajú v spoločnosti voči montovaným domom predsudky. Ako môže dom „poskladaný vo fabrike“ vydržať nejakú prírodnú katastrofu? Kvalitné montované domy disponujú certifikátom o výsledku tzv. hurikán testu, testu odolnosti voči ohňu, plesniam, parazitom a pod.

Nahliadnime do výrobného procesu montovaného domu

Súčasná moderná a skutočne výkonná stavebná technológia umožňuje vďaka poloautomatickým linkám v halách vyrábať celé obvodové steny, priečky či stropy. Stavebné dielce sa následne privezú na stavbu, pomocou žeriavu sa osádzajú a pevne ukotvujú do pripravených základov. Takto je možné už za tri dni zhotoviť hrubú stavbu. Šetrí to čas i peniaze.

Ďalšou výhodou, ktorá úzko súvisí s financiami, je záruka pevnej ceny. Na začiatku stavby vám stavebná firma vykalkuluje cenu, ktorá sa už nezmení. To vám pri klasických domoch garantovať nemôže nikto. Ako sme už spomínali, výstavba celého domu je záležitosť jednej stavebnej firmy, ktorá zabezpečí materiál a všetko potrebné na stavbu. Nemusíte zháňať okná od jednej firmy, dvere od druhej. K dispozícii sú aj vzorové domy, ktoré môžete vidieť i naživo, takže máte jasne ucelenú predstavu o dome. Inštalačné rozvody elektriny, vody, kanalizácie či telefónu sú zabudované priamo v jednotlivých dieloch a jedna z najväčších výhod ešte len príde. Pri montovaných domoch si svoje vysnívané hniezdočko môžete postaviť kedykoľvek počas roka bez ohľadu na počasie, keďže sú takmer úplne eliminované mokré procesy spomaľujúce výstavbu.

Preč s predsudkami, verte, že montovaný dom bude jedným z vašich najlepších rozhodnutí v živote, ktoré vám neušetril len čas, ale i peniaze.