Zbavte sa predsudkov z mopov!

Odjakživa sú isté činnosti v domácnosti rozdelené medzi muža a ženu. V prípade vysávania, utierania prachu a umývania podlahy sa očakáva bezchybná práca, na ktorej niet čo pokaziť. No práve od výberu zariadenia závisí samotný účinok i doba výkonnosti či časovej trvanlivosti.

Aby sme si ušetrili čas, ale aj zdravie, tak namiesto handier a palíc používame mopy s modernými funkciami. Táto činnosť je v poslednom období blízka aj mužom, keďže vďaka zlepšeniam sa s nimi dá pracovať ľahko a bezproblémovo. Okrem praktických tyčí a vlákien nám pomáhajú aj špeciálne upravené vedrá, ktoré si nevyžadujú námahu ani veľkú údržbu, no práve vďaka žiadnemu znečisteniu rúk sa stali obľúbeným a vyhľadávaným produktom na trhu. Každý mop je určitými vlastnosťami špecifický, takže pri jeho kúpe sa ho rozhodne nebojte vyskúšať hneď na mieste činu v predajni, aby ste vedeli do čoho idete. Dôležitým faktom je hlavne ľahké uchopiteľné narábanie, ktoré zvládnu i ľudia, ktorí s tým nemajú skúsenosti. Vo väčšine prípadov je tyč vyrobená z kovu, kde je nevyhnutné myslieť na to, či daný povrch odolá poškodeniu vody, keďže každý produkt má svoju životnosť. Držiak patrí tiež k základným plusom samotného zariadenia, ktorý spája tyč i látkovú handru, čím robí efektívnejšiu a produktívnejšiu prácu. Na spondej časti sa niekedy nachádza aj kĺbová súčiastka na lepšiu koordináciu po priestore. Na výber vhodného mopu sa musíte vopred pripraviť, lebo na trhu je niekoľko stoviek kusov rôznych produktov, no nie všetky sú vhodné práve do vašej domácnosti. Ak tohto spoločníka vyhľadávate len raz alebo dvakrát do týždňa, tak nepotrebujete špičkové zariadenie, ktoré urobí všetku prácu za vás. Naopak siahnite po jednoduchom produkte, ktorý má dobré využitie aj do budúcnosti.

Dajte si záležať na výbere látkovej násady

Pri poslednom bode, kedy už len treba doladiť tkaninu, väčšinou zlyháme a vyberieme si zle. Je to spôsobené tým, že na prvý pohľad vyzerajú všetky rovnako, no líšia sa nielen materiálom, ale i funkciami odolnosti a štruktúrou používania. Mnohé z nich totiž nedokážu zachytiť všetok neporiadok, ktorý predtým treba ešte starostlivo pozametať na ľahšiu povrchovú úpravu. S danou látkou súvisí aj sila, ktorú vynaložíte na danú plochu, no  hlavnú rolu zohráva mokré i suché stieranie, ktoré nemôžete použiť na každom type podlahy. Keďže nič netrvá večne, tak i tu dochádza k opotrebovaniu vláken a následne k rozpadu celého kusu látkovej zmesi.

Najobľúbenejším sa stal strapcový bavlnený mop, ktorý sa dostane aj na miesta, ktoré sú pre celistvé tkaniny problémovým územím. Ďalej je veľmi výhodnou investíciou vedro so žmýkacou funkciou, ktorá odbremení vaše ruky od škodlivých chemikálií a možných alergií. Plochý typ je väčšinou určený na rovné povrchy, takže ak máte miestnosti v dome či byte situované do takejto roviny, potom už nemáte nad čím uvažovať. V prípade vedra postupujte veľmi opatrne a dbajte na to, aby sa mop zhodoval s výberom jednotlivej nádoby. Ak patríte k pohodlnejším typom, tak vyskúšajte parný model, ktorý však neušetrí vašu energiu či trpezlivosť pri upratovaní prachu a iných nečistôt. Jeho obrovskou výhodou oproti ostatným je vysoká výkonnosť a účinnosť cez nulové používanie čistiacich prostriedkov a perfektné odstránenie špiny aj baktérií.