Zabojujte s citlivosťou zubov

Pri čistení zubov niekedy dochádza aj k ich poškodeniu, ktoré je spôsobené viacerými faktormi. S citlivosťou sa nemusíme stretnúť už hneď na začiatku, naopak táto problematika môže pretrvávať dlhšie obdobie a často dá o sebe vedieť v tých najmenej vhodných situáciách. V prípade, že vaše zuby táto diagnóza už postihla, tak riešením je pokus o zmiernenie bolesti i jej odstránenie, a to nielen cez vysoko špecializované výrobky, ale úspech spočíva najmä v čistení si ústnej dutiny.

Kedysi nás zuby rozboleli od studenej zmrzliny alebo nápoja, no časy sa už možno zmenili. Ak však aj teraz prežívate pri každom kúsku jedla, zahryznutí sa do obľúbeného ovocia alebo pri pití teplej či veľmi chladnj vody ostrú bolesť, potom už rozhodne neseďte doma a skúste vyhľadať odbornú pomoc. Dôležitou zásadou je, aby ste si umývali zuby v dlhšom intervale, aj keď vám to spôsobuje čiastočné utrpenie, musíte mať na pamäti, že práve časová minutáž rozhoduje o ďalšom vývoji zubnej skloviny. Ľudia postihnutí zvýšenou citlivosťou chcú mať čo najskôr pokoj, preto ošetrenie netrvá viac ako minútu, no takýto spôsob starostlivosti môže vyvolať ešte väčšie problémy v podobe tvorby baktérií, ktoré môžu napadnúť a poškodiť povrch zubov. Určite viete, že na toto všetko má veľký vplyv aj výber vhodnej zubnej kefky a pasty, ktoré vám pomôžu dostať sa späť do starých koľají. Inokedy za tým stoja jedlá s obsahom vysokých kyselín, kde zaraďujeme aj kyslejšie ovocie či šumivé nápoje, ktoré nemusia robiť dobre nášmu chrupu nielen z vonkajšej strany, ale i z tej vnútornej, do ktorej voľným okom nevidíme.

Návšteva lekára a zvýšená pozornosť je jednoznačnou voľbou

Často sa cez deň od pracovného vyťaženia nezastavíme, preto nemáme čas zaoberať sa našou zdravotnou stránkou. No ak nevyhľadáte čo najskôr pomoc u skúseného znalca na danú oblasť, potom sa to môže ešte celé zhoršiť a viesť až k drastickým následkom. Citlivosť zubov nemusí byť spôsobená len tým čo jete alebo pijete či koľko času venujete danej starostlivosti o chrup, no môže z toho vzísť závažnejší problém, ktoré ohrozuje vaše telo. Ak nepomôže kvalitne upravená zubná pasta, ktorá sa špecializuje na danú sféru, potom musíte pátrať ďalej a dostať sa až na koreň veci. Možno budete musieť obmedziť príjem niektorých potravín alebo sa ich úplne vzdať. Je to podobné ako v prípade alergikov, ktorí sa snažia vyhýbať všetkému, čo im spôsobí ťažkosti. Bojovať s citlivosťou je únavné, no vaše zuby sa vám za určité opatrenia o pár rokov poďakujú, a to nielen cez dobrú kondíciu, ale i v podobe oslnivého bezstarostného úsmevu.