Za nákupmi do Viedne!

Za nákupmi do Viedne!

Ak milujete nákupy, určite si vyrazte do Viedne! Viedeň je skvelým miestom na nákupy všetkého druhu. Dostanete tu naozaj všetko v neporovnateľne širšom výbere, v často vyššej kvalite za lepšie ceny ako u nás. Od luxusných svetových značiek až po cenovo výhodnejší tovar. Najpopulárnejším artiklom je oblečenie, obuv, kozmetika a bytové doplnky. Mnoho svetoznámych odevných značiek, kozmetických firiem a parfumérií, ktoré tu majú svoje predajne na našom trhu vôbec nepôsobia. Tu ich zoženiete za podobnú cenu ako bežné výrobky z našich predajní . Navyše akciový tovar tu nenájdete len sezónne, ale počas celého roka.

Najluxusnejšie obchody sú v uličkách po celom starom meste, na uliciach Kärtner Straße, Graben a Kohlmarkt, teda v oblasti obklopenej okružnou ulicou Ringstraße. Nie je však výnimkou, že rovnaký tovar zoženiete lacnejšie v menej luxusnej lokalite iba kúsok ďalej. Ale aj v tejto lokalite sa dá kúpiť dostupnejší tovar. Najširší výber za najlepšie ceny však nájdete na známej Mariahilferstrasse, kde strávite nákupmi pokojne celý deň. Veľkým zážitkom je aj návšteva niektorého z trhov, napríklad legendárny Naschmark. Sami uvidíte, že s tými našimi “vietnamskými” nemajú nič spoločné.

Ak ste prišli do Viedne autom, oplatí sa zaparkovať na niektorom z parkovísk siete Park & Ride za 3,- EUR na deň a ďalej sa po meste pohybovať pešo alebo s pomocou MHD. Do Viedne sa však pohodlne dostanete z rôznych smerov aj vlakom alebo autobusom, dokonca aj lietadlom. Doprava na letisko Viedeň je veľmi rýchla a pohodlná. Čoraz viac ľudí si obľúbilo práve tento spôsob cestovania. Ak budete využívať mestskú hromadnú dopravu, už od troch jázd sa oplatí zakúpiť si za 5,40 EUR Wiener Einkaufskarte. Tento cestovný lístok je lacnejší ako bežný celodenný, avšak s malým obmedzením. Môžete s ním cestovať celý deň všetkými prostriedkami, ale iba v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Nakupovať sa oplatí aj vo veľkých nákupných centrách, ktorých Viedeň ponúka niekoľko. Preto neváhajte, nakupovanie vo Viedni sa nielen, že oplatí, ale je aj zážitkom!