Z čoho sa skladá montovaná hala

Zaiste ste si všetci všimli, že takmer na každom kroku sú postavené montované haly. Či to je kvôli ich cene alebo nejakým iným výhodám v dnešnom článku riešiť nebudeme. Dnes sa pozrieme na zúbok samotnej montovanej hale, z čoho sa skladá, čo je jej základom a podobne.

Konštrukcia

Základom sú oblúkové rámy z oceľových rúrok, ktoré sa líšia tvarom. Na výber sú z troch rôznych typov, a to buď “U”, “O” alebo “A”. Podľa zvoleného typu rámu, má daná hala tvar. Tieto rámy sú od seba vzdialené dva a viac metrov a sú medzi sebou pospájané. Oceľové trubky sú samozrejme natreté určitou farbou, ak by ste mali špeciálnu požiadavku (napríklad ružovú), nie je problém. Akurát každá špeciálna požiadavka sa odrazí vo výslednej cene montovanej haly.

Opláštenie

Celá hala je opláštená technickou textíliou, ktorá je odolná voči vplyvom počasia a veľmi ťažko horľavá. Väčšina investorov volí umiernené farby (bielu alebo odtiene šedej), avšak oranžová alebo zelená farba taktiež nie sú výnimkou. Kvôli prechodu svetla dovnútra haly sa odporúča farebne opláštiť iba boky a hornú časť nechať bielu.

Rovný terén na vyvýšenej ploche

Konštrukcia haly sa stavia na rovný terén – ideálne na betón, asfalt alebo pätky. Jej upevnenie a ukotvenie záleží na konkrétnom projekte a veľkosti. Všeobecne sa odporúča umiestnenie na vyvýšenej ploche kvôli ochrane pred dažďovou vodou.

Rýchlosť a flexibilita

Celý proces výstavby trvá len niekoľko týždňov, čo je oveľa rýchlejšie ako stavba budovy, za určitých podmienok možno halu postaviť dokonca bez stavebného povolenia. Taktiež nie je problém ju kedykoľvek zväčšiť alebo presunúť na iné miesto.

Ako môžeme vidieť, montovaná hala je v podstate zložená len z oceľovej konštrukcie, ktorá je opláštená panelmi. Aj vďaka tejto jednoduchej technológii je výsledná cena montovanej haly viac než zaujímavá.