Vyrobte si vlastné tričko s potlačou

Vyrobte si vlastné tričko s potlačou

Tričká s nápaditou potlačou či vtipnými obrázkami alebo nápismi sú stále v kurze a nosia ich aj celebrity. Zohnať však skutočne zaujímavé tričko, ktoré len tak nemá hocikto je umenie. Ako riešenie sa núka výroba vlastného trička.

Ako na to?

Na internete si nájdite obrázok, ktorý chcete mať na tričku a namaľujte ho na obal od zošita. Ak nie ste výtvarne nadaný, tak si obrázok vytlačte, vystrihnite a jednoducho ho obkreslite. V prípade nápisu, postupujte rovnako, buď ho priamo napíšte na obal zošita alebo si vytlačte písmená, ktoré potom vystrihnete, priložíte a obkreslite.

Ak si chcete skúsiť ako bude potlač na tričku vyzerať, tak si vystrihnutý obrázok priložte na tričko. Potom vezmite zvyšok obalu s vystrihnutým obrázkom a obal pevne pripevnite pomocou lepiacej pásky k tričku.

Dovnútra trička vložte krabicu, aby farba nepresiakla na druhú stranu. Obal pevne napnite, na malý štetec naneste farbu a choď po línii vystrihnutého obrázka, ako by ste chceli namaľovať len tvar obrázka, bez výplne. Keď máte obrázok obtiahnutý, tak vezmite štetec na nanesenie farby na textil a obrázok vyfarbite.

Tričko nechajte zaschnúť, najmenej však päť hodín. Následne tričko obráťte naruby, do trička opäť vložte krabicu a dve minúty žehlite potlač z vnútornej strany.

Potom tričko vložte do vreca na pranie jemnej bielizne (naruby), prípadne do starej obliečky na vankúš. Perte na 30 ° C programe na pranie jemnej bielizne. Nepridávajte prášok, Nechajte vyschnúť a tričko s potlačou je na svete.

Celá výroba trička je obmedzená len na vašej vlastnej fantázii. Vytvorené vlastného tričko si budete vážiť ďaleko viac a podporíte tým dobrú vec akou je nezávislosť na móde. AK si však na výrobu vlastného trička netrúfate alebo sa vám s tým nechce babrať, tak vám ho vyrobia v darčekových obchodoch podľa vašich predstáv.