Vymeňte staré okná za plastové!

Vymeňte staré okná za plastové!

Pri rekonštrukciách bytov alebo starších domov, prípade počas stavby nového domu, musíte zvážiť viacero možností. Jednou z pravidelných vecí, ktoré sa pri takýchto činnostiach takmer vždy vykonávajú, je výmena okien. Nové okná samozrejme môžete dať aj do svojich chát alebo chalúp a takisto aj do iných objektov. V súčasnosti sa najviac používajú okná vyrobené z dobre známeho
materiálu – plastu. Ceny pastových okien sú prijateľné a kvalita je veľmi dobrá, najmä čo sa týka tepelno-izolačných vlastností. Toho sa týka aj najväčšia výhoda plastových okien oproti klasickým, starším typom. Vďaka svojmu výbornému tesneniu dokážu ušetriť veľa nákladov na kúrenie, ktoré tak môžete použiť na iné veci.

Pri voľbe okna máte na výber z viacerých možností plastového profilu. Profily sa delia podľa počtu komôr, a to od troch až po osem komôr. Ďalej si môžete vybrať aj farbu, a to nie len klasickú bielu, ale tiež rôzne iné, prípadne kombináciu bielej a ďalšej farby. A samozrejme, volíte si aj veľkosti okien, rovnako ako spôsoby vyklápania a otvárania. Od týchto faktorov sa odvíjajú aj ceny plastových okien. K plastovým oknám máte možnosť pridať si aj niekoľko doplnkov. Medzi ne patria žalúzie, a to vnútorné a vonkajšie, čiže interiérové a exteriérové žalúzie, ďalej vnútorné a vonkajšie parapety, rolety alebo sieťky proti hmyzu.

Starostlivosť o plastové okná nie je náročná. Je potrebné kontrolovať opotrebovanie súčiastok, rovnako kontrolovať povrch, rámy, sklo a tesnenie. Ďalej by ste mali pravidelne potierať pohyblivé súčasti a tiež umývať gumové tesnenie. Pri vhodnej starostlivosti Vám môžu plastové okná vydržať veľmi dlhú dobu. Preto pri výbere stavte na kvalitné produkty, vyberte si profesionálov, ktorí Vám okná namontujú, venujte im starostlivosť a potom si už len užívajte výhody, ktoré plastové okná prinášajú.