Výklopne, sekciové, alebo rolovacie? Pomôžeme vám s výberom garážovej brány.

Výklopne, sekciové, alebo rolovacie? Pomôžeme vám s výberom garážovej brány.

Pri výbere garážovej brány je dôležité nielen to, aby dobre vyzerala, ale aby predovšetkým prinášala bezpečnosť pre vaše auto. Výber býva pomerne zložitý, keďže existuje niekoľko typov brán. V nasledujúcom článku si povieme o rôznych druhoch garážových brán, z ktorých si máte možnosť vyberať. Brány sa od seba odlišujú svojimi vlastnosťami, výhodami, aj nevýhodami, preto vyberajte pozorne.

Výklopné brány.

Obľúbeným typom garážových brán sú výklopné brány, ktoré sa vyznačujú dobrou cenou a kvalitou. Tieto brány sa dajú otvárať ručne, ale samozrejme aj mechanicky. Jednoducho sa s nimi manipuluje, sú spoľahlivé a dokážu slúžiť mnoho rokov. Ich jedinou nevýhodou sú nižšie izolačné vlastnosti.

Sekciové brány.

Sekciové garážové brány patria v súčasnosti medzi najvyhľadávanejšie. Sú skvelé predovšetkým preto, lebo pri otváraní zachádzajú priamo pod strop a tak šetria priestor. Komfort predstavuje aj ovládanie na diaľku, alebo možnosť vloženia vstupných dverí, ktoré sa dajú pohodlne využívať.

Rolovacie a krídlové garážové brány.

Rolovacie garážové brány nezaberajú zbytočne priestor a to predstavuje ich veľkú výhodu. Otvárať ich možno ovládačom a samozrejmosťou je aj zaistenie proti pádu. Krídlové a dvojkrídlové brány sú najjednoduchším riešením, vyžadujú si však dostatočný priestor na otváranie. Otvárajú sa ručne, ale aj elektricky a vyznačujú sa predovšetkým dlhou životnosťou a primeranou cenou.