Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

Tepelné čerpadlá sú stále významným zdrojom tepla a ohrevu vody pre domácnosti i rekreačné objekty. V dnešnom článku sa pozrieme na výhody tepelného čerpadla vzduch/voda.

Jednoduchá inštalácia

Tepelné čerpadlá vzduch/voda sú natoľko jednoduché, že pri ich inštalácii nepotrebujete žiadne povolenie, nepotrebujete ani kopať do zeme. Viete ich umiestniť aj na malom priestore, napríklad na streche domu.

Dostupnosť vzduchu

Vzduch sa vyskytuje všade okolo nás, a vďaka tomu si tepelné čerpadlo vzduch/voda môže zaobstarať napríklad aj majiteľ bytu s terasou. Investor nie je viazaný na zdroj podzemnej vody, plochu pozemku a podobne ako pri iných systémoch.

Vynikajúca účinnosť

Tepelné čerpadlá vzduch/voda ponúkajú najvyššiu možnú účinnosť pri celoročnom ohreve TUV alebo napríklad pri ohreve vody v bazéne. V období jari, leta aj jesene majú vzhľadom na teploty vzduchu vyšší vykurovací faktor než systémy voda/voda alebo zem/voda.

Nízka obstarávacia cena

Vďaka jednoduchosti a rýchlosti inštalácie a absencii primárnych kolektorov vychádza cenovo obstaranie tepelného čerpadla vzduch/voda v porovnaní s ostatnými typmi jednoznačne najvýhodnejšie, pričom poskytuje porovnateľnú úžitkovú hodnotu aj životnosť.

Vysoký priemerný vykurovací faktor

Pri dnešnej vyspelosti konštrukcie tepelných čerpadiel už nie je prakticky žiadny rozdiel v účinnosti medzi typmi vzduch/voda a zem/voda. Priemerné teploty vzduchu dosahujú za celé obdobie vykurovacej sezóny hodnoty okolo 4 až 6 °C, čo je viac ako teplota primárneho zdroja systému zem/voda, a aj vďaka tomu priemerný vykurovací faktor dosahuje porovnateľné hodnoty.

To bol stručný prehľad hlavných výhod tepelného čerpadla vzduch/voda. Ak aj vás presvedčili výhody tohto čerpadla, neváhajte a utekajte do obchodu.