Vyberte si svoju sprchu

Rekonštruujete svoju starú kúpeľňu, rozhodli ste sa, že chcete sprchu, no neviete sa rozhodnúť, ktorý typ sprchy bude najlepší? V dnešnom článku sa pozrieme na jednotlivé typy spŕch, ktoré sú dostupné na dnešnom trhu.

Ručné sprchy

Ručnú sprchu má doma asi každý. Keby ste chceli vymeniť starú za novú, pôjde to ľahko, preventívne len skontrolujte veľkosť závitov. Nová sprcha s radom trysiek môže ponúknuť viac funkcií, v priemere ide o jeden až päť rôznych prúdov vody. Okrem najpoužívanejšieho dažďa, je to napríklad silný prúd, jemné perlenie, vodná hmlu. Vyberajte, či chcete povzbudiť, prekrviť pokožku alebo sa len osviežiť. No môžete aj striedať rôzne funkcie.

Hlavové sprchy

Väčší záber ponúkajú hlavové sprchy, uchytené na výtokovom ramienku, vďaka ktorým dopadá prúd vody nielen na hlavu, ale aj ramená (bežný priemer je 20 až 30 centimetrov, samozrejme nájdete aj väčšie). Inštalujú sa z boku alebo do stropu, môžu byť závesné alebo vstavané. Pri inštalácii pod omietku potrebujú extra prívod vody aj ovládací modul. Často ponúkajú jednu funkciu, a to obľúbený dážď, prípadne aj silný prúd, ich kombináciu, hmlu či vodopád. Hlavovej sprchy sa v drvivej väčšine prípadov dopĺňajú sprchami ručnými.

Sprchové panely

Premeniť obyčajné sprchovanie v relaxačný zážitok sľubujú sprchové panely. Bežne obsahujú hlavovú sprchu, ručnú sprchu, bočné trysky a termostatickú batériu. V hornej časti panelu potom môže byť aj vodopád, v dolnej zasa vývod na napúšťanie vody alebo napríklad opláchnutie nôh. Programovanie rôznych prúdov, ako to poznáte pri hydromasážnych vaniach, nie je obvyklé, pretože panely pracujú iba s tlakom vody.

Je len na vás, pre ktorú sprchu sa rozhodnete. Každá má svoje pre aj proti.