Výber stoličkových výťahov a ich najväčšie výhody.

Vybehnúť po schodoch nepredstavuje pre mnohých z nás žiaden problém, ale čo tí imobilní? Ako sa so schodmi popasujú oni? Existuje niekoľko možností, napríklad schodolezy, alebo stoličkové výťahy. Práve stoličkovým výťahom sa budeme v nasledujúcich riadkoch venovať. Povieme si, na čo slúžia, aké by mali spĺňať parametre, aj to, akými sa pýšia výhodami.

Schody viac nepredstavujú prekážku.

Stoličkové výťahy sú zariadenia, ktoré pomáhajú imobilným osobám pri prekonávaní schodísk. Využívajú sa nielen v domácnostiach, ale samozrejme aj vo verejných priestoroch. Inštaláciou výťahu získa imobilná osoba väčší komfort vo svojej domácnosti, schody viac nebudú predstavovať žiadnu bariéru.

Stoličkové výťahy sa dajú nainštalovať nielen do interiérov, ale aj exteriérov. Vodiaca lišta sa montuje na stenu a to pozdĺž celého schodiska. Montáž si nevyžaduje stavebné úpravy, výťah je bezpečný, spomaľuje v zákrutách a na hornej zastávke sa stolička vytočí tak, aby sa z nej dalo bezpečne vystúpiť.

Aké výhody prinášajú stoličkové výťahy do každej domácnosti?

Ak premýšľate o stoličkovom výťahu, tak vám na záver tohto článku ponúkame ešte jeho najväčšie výhody, medzi ktoré patrí:

–          Možnosť inštalácie výťahu na akékoľvek schodisko. Ani točité schodiská nepredstavujú problém.

–          Výťah je dodaný v krátkom čase a rovnako aj inštalácia a montáž prebehne rýchlo. Možno ho nainštalovať nielen do vnútorných priestorov, ale aj do tých vonkajších.

–          Výťah je bezpečný, imobilné osoby si na tohto pomocníka zvykajú veľmi rýchlo.

–          Výťah je možné si privolať na oboch koncoch schodiska a jeho ovládanie je úplne jednoduché.