Výber garážových brán je naozaj široký

Premýšľali ste už nad tým, akú bránu vybrať pre vašu novú garáž? Strácate sa v rôznych typoch? Neviete sa rozhodnúť, ktorý bude ten najvhodnejší pre vás s ohľadom na funkčnosť, priestor, či estetickú stránku? Možnosti sú naozaj bohaté, preto je dobré si priblížiť, aké sú vaše možnosti.

·       Sekcionálne garážové brány – Sekcionálne brány sú dostupné v dvoch variantoch otvárania. Prvý sa otvára kolmo smerom nahor, čo šetrí miesto v garáži, či pred ňou. Druhou možnosťou je brána, ktorá sa otvára do strany a naopak necháva dostatok voľného priestoru pod stropom garáže. Výhodou je, že takáto brána má v sebe zabudované aj dvere a teda nie je potrebné garáž otvárať úplne, ak chcete z nej vybrať iba maličkosť.

·       Výklopné garážové brány – Výklopné brány sú spravidla mechanické a teda sa nedodávajú s pohonom, avšak sú jednoduché, bezporuchové a bezúdržbové.

·       Rolovacie garážové brány – Rolovacie brány ponúkajú benefit v podobe priestoru aj pred garážou aj pod jej stropom. Brány sa pri otváraní skladajú do kotúča na hriadeli zavesenom z vonkajšej alebo vnútornej strany garáže.

Garážové brány Hormann sa vyrábajú v Nemecku a patria medzi najkvalitnejšie brány na trhu s najväčšou produkciou na svete. Spoločnosť ponúka nový spôsob ovládania svojich brán pomocou mobilného telefónu alebo tabletu. Aplikácia BiSecur ponúka možnosť ovládať bránu odkiaľkoľvek a zároveň vám jednoducho ukáže v akej polohe sa vaša brána nachádza.

Okrem brán, ktoré sa používajú v domácom prostredí, ponúka spoločnosť Hormann aj brány priemyselné určené pre výrobné haly, logistické centrá, ale aj mnohé iné produkty, ako dvere, striešky nad dvere, oceľové zárubne a podobne.