Viac ako 70. ročná história môže značiť len kvalitu

Viac ako 70. ročná história môže značiť len kvalitu

Snažíte sa nájsť kvalitné a značkové garážové brány? Ak už nejakú chvíľu snoríte na trhu, tak ste určite počuli o bránach spoločnosti Hörmann. Ide o nemeckú spoločnosť Hörmann, ktorej názov je odvodený od mena zakladateľa Augusta Hörmanna. Chcete o nej vedieť viac?

 

Spoločnosť funguje už viac ako 75 rokov a na tvrdú prácu jej zakladateľa Augusta Hörmanna nadväzujú nasledujúce generácie jeho potomkov. V súčasnosti je to už štvrtá generácia a vďaka tomu si spoločnosť uchováva status tradičnej rodinnej firmy. Pozrime sa spoločne na bohatú históriu mena Hörmann, ktorá je dôkazom rozsiahlych a bohatých skúsenostiach a praxi v danom odbore.

 

evening-690788_960_720Garážové brány Hörmann si môžete kúpiť už od roku 1935

Spoločnosť založil August Hörmann, ktorý žil v rokoch 1886 až 1944. Najskôr začal s produkciou oceľových brán. Na jeho prácu nadviazal aj jeho syn Hermann Hörmann, ktorý obnovil činnosť firmy po vojne. Hermann zomrel v roku 1994.

 

Rozhodujúci prelom vo fungovaní firmy Hörmann prišiel v 50. rokoch, kedy sa začal vyrábať úplne nový typ garážových brán Hörmann, ktoré nazývali Berry Door. Táto moderná výklopná garážová brána sa stala základom a ťažiskom dnešného podniku. V priebehu 60. rokov zákazníci rýchlo objavili výhody sekčných garážových brán, ktoré šetria priestor vďaka tomu, že sa otvárajú zvislo nahor. Garážové brány Hörmann sa stali hitom a spoločnosť tak zahájila progresívny vývoj.

 

A čo dnes?

Od tej doby sa spektrum produktov rodinnej firmy Hörmann neustále rozširuje. Firma uvádza na trh rolovacie, skladacie, protipožiarne či rýchlobežné brány. V ponuke však nájdete aj pohony brán alebo riadiace jednotky. Firma tiež vyrába aj systémy prekládky, protipožiarne a protidymové uzávery, domové či vnútorné dvere, ako aj prístrešky a zárubne. Vyberie si naozaj každy.