Vďaka zrušeniu starej poistky môžete ušetriť

Každý koniec je zároveň aj novým začiatkom – nie, nie je to klišé, lež veľká pravda, ktorá sa v živote často potvrdzuje. Deje sa to vo vzťahoch, pri ukončovaní a začínaní pracovných pomerov a taktiež pri poistkách. Poistky sú totiž podobne ako pracovné vzťahy charakterizované často fixným dátumom začiatku poistného vzťahu a taktiež dátumom jeho konca. Konkrétnym príkladom je povinné zmluvné poistenie (PZP) na automobily, ktoré sa často uzatvára s rôznou časovou platnosťou. Čo však robiť, ak zistíte, že vaša poistka nie je už taká výhodná a chceli by ste zmenu? Potom prichádza na rad zákonitý a nie tak komplikovaný krok – a síce zrušenie doterajšieho PZP.

Prvotný impulz z porovnania cien

Na zrušenie PZP a následnú zmenu však potrebujete určitý prvotný impulz. Stará poisťovňa vám ho nedá, veď tá je rada, že ste stále jej klientom a platíte jej do kasy. Existujú však špecializované porovnávacie portály, kde si môžete po zadaní určitých informácií o vašom vozidle prehľadne pozrieť porovnanie cenových relácií jednotlivých PZP. Čiže ak máte napríklad päťročné auto značky Škoda, so stotisíc najazdených kilometrov a bez nehody, tak sa vám poistné ponuky individualizujú práve na toto auto. To je ten prvotný impulz, pri ktorom si porovnáte jednotlivé ceny.

Dá sa to aj lacnejšie

Vďaka porovnaniu cien zistíte, že PZP môžete mať aj oveľa lacnejšie než to bolo doteraz. Nie je to ani vina starej poisťovne či vás – skrátka, to je trh, niekto ponúkne rovnaký produkt lacnejšie a iný drahšie. Prečo však platiť viac za niečo, čo inde nájdete lacnejšie? V tomto prípade už prichádza na rad spomínané zrušenie starého PZP a uzavretie novej, výhodnejšej poistky.

Nemusíte odchádzať od počítača

Ak si myslíte, že pre zrušenie a vybavenie nového PZP musíte obehať kancelárie poisťovní, tak omyl! Vďaka spomínaným porovnávacím portálom na ceny povinného zmluvného poistenia musíte nikam ísť. Všetko vyriešite pohodlne od svojho počítača a nezaberie vám to ani príliš veľa času. V konečnom dôsledku získate lepšie a lacnejšie PZP, čo sa vám rozhodne vyplatí a „poďakuje“ za to aj vaša peňaženka.