Užívajte si výhody bankového účtu

Užívajte si výhody bankového účtu

Dnes má už bankový účet takmer každý, pretože v dnešnej modernej dobe plnej technológií to je považované za samozrejmosť. Avšak sú aj takí, ktorí ho ešte nemajú, a preto si v dnešnom článku povieme, prečo sa oplatí (je nutné) mať bankový účet.

Výplata

Časy, keď vám šéf vo výplatnom termíne dal mzdu za vašu prácu do ruky v hotovosti sú preč. A povedzme si pravdu, sme za to radi, pretože už nemusíme naháňať šéfa, že kedy nám dá výplatu, a handrkovať sa o to, koľko nám má dať. Dnes je už všetko na papieri, a vďaka internetovému bankovníctvu si kedykoľvek môžete pozrieť, či nám na účte pristála očakávaná suma.

Platí za vás

Mať bankový účet je pohodlné. Nastavením mesačných platieb za elektrinu, plyn, vodu, poistenie, sporenie, prenájom alebo telefón sa vám vďaka trvalému alebo inkasnému príkazu uhrádzajú v podstate samé. Môžete ich tak vypustiť z hlavy a venovať sa príjemnejším veciam.

Bezpečnosť

Pokiaľ máte pri sebe väčší obnos peňazí a okradnú vás alebo peniaze stratíte, máte jednoducho smolu. O všetko totiž počas okamihu prídete takmer bez šance na náhradu. Samozrejme niekedy narazíte na poctivého nálezcu. Keď vám ukradnú platobnú kartu, nič sa nedeje. Kartu k vášmu účtu viete v podstate okamžite zablokovať, stačí ak zavoláte na zákaznícku linku vašej banky.

„IN“

Nehľadať drobné po vreckách, ale zaplatiť jedným pípnutím kartou alebo šikovným mobilom, zistiť stav svojho konta pomocou aplikácie či internetbankingu alebo jednoducho zadať príkaz k platbe vďaka mobilu je jednoducho “in”.

Ak ešte náhodou nemáte svoj bankový účet, neváhajte a bežte si ho založiť a užívajte si všetky tie výhody s ním spojené.