Úroky z omeškania nepotešia nikoho. Ako sa im vyhnete?

Úroky z omeškania nepotešia nikoho. Ako sa im vyhnete?

Úroky z omeškania nepotešia nikoho. A na konte sa vám môžu objaviť skôr, ako by ste boli čakali. Úrokom z omeškania sa nevyhnete vtedy, keď nezaplatíte načas splátku za pôžičku, ak zaplatíte menej, ako máte, alebo ak pri platbe zadáte zlý symbol. Možno to teda nie je ani tak celkom vaša chyba a už ste na tmavej listine dlžníkov. Ako sa úrokom z omeškania zaručene vyhnete?
Ak ste si požičali z banky a nestihli ste zaplatiť splátku načas, je takmer samozrejmosťou, že vás úroky z omeškania neobídu. Dá sa tomu však predísť. To, že nebudete schopní splatiť načas pôžičku ste sa pravdepodobne nedozvedeli v deň, kedy je to treba. Asi ste to tušenie mali už dlhší čas. V takomto prípade určite neváhajte a informujte o tom svoju banku VOPRED. Je možné, že vám poskytne možnosť úpravy splátkového kalendára, čím sa úrokom z omeškania vyhnete.
Ďalšia možnosť, ako zabrániť tomu, aby vás navštívili úroky z omeškania je aj refinancovanie vašich úverov. To sa opláca najmä v prípade, že nesplácate len jednu, ale hneď viacero pôžičiek naraz. Čo to to refinancovanie vlastne je?
Refinancovanie vlastne znamená, že všetky vaše existujúce pôžičky sa spoja do jednej a vy tak získate jeden, lepší úrok. Namiesto splácania troch pôžičiek tak splácate iba jednu. Refinancovanie úverov vám však neponúknu všade. Túto možnosť nájdete napríklad na stránke Finzo.sk. Tam majú s refinancovaním skúsenosti a dokážu vám v takejto situácii pomôcť. Nezáleží im ani na tom, odkiaľ ste si požičali. Či šlo o banku, nebankovú spoločnosť alebo inú finančnú inštitúciu, pomôžu vám tu vždy. Uhradia vaše úvery, zlúčia ich do jedného a dohodnú sa s vami na novom splátkovom kalendári s výhodnejším úrokom.
Úrokom z omeškania sa však dokážete vyhnúť aj dôkladným dodržiavaním svojho rozpočtu a zbytočným neprekročovaním svojich výdavkov. Samozrejme, nedá sa to vždy, ale pravda je tá, že množstvo ľudí má v peňaženke dostatok peňazí, ale problém je ten, že ich tam nevedia udržať. Buďte šetrní, zostavte si rozpočet, kontrolujte svoje výdavky a možno sa s úrokmi z omeškania nikdy nestretnete.