UPRATOVANIE DOMÁCNOSTÍ – POUPRATOVAŤ TREBA KAŽDÝ KÚT

UPRATOVANIE DOMÁCNOSTÍ – POUPRATOVAŤ TREBA KAŽDÝ KÚT

Nie každý stíha poupratovať svoju domácnosť tak, aby sa ligotala v každom kúte. Niekedy to nejde inak a je potrebné privolať si na pomoc upratovačku. Niekto má záujem o jednorazové upratovanie, keď potrebuje poumývať okná, či vytepovať koberce, iný chce poupratovať pravidelne. Nech už ide o akýkoľvek typ upratovania, vždy musíte poupratovať každý kút dokonale.

V súčasnosti je obľúbené volať si upratovačku na upratovanie domácností pred Vianocami a pred Veľkou nocou na tzv. jarné upratovanie. Do predvianočného a jarného upratovania patrí najmä umývanie okien, utieranie prachu, predovšetkým na policiach a skriniach. Netreba zabudnúť ani na poumývanie kúpeľne, vane, umývadla, kachličiek, pričom treba použiť špeciálne prostriedky, ktoré sú na to určené. Treba dávať pozor najmä pri smaltovaných povrchoch a povrchoch citlivých na agresívne čistiace prostriedky. V súčasnosti je doba Bio a Eko prostriedkov, a preto je lepšie siahať po týchto variantoch. Okrem toho, že sú šetrné k jednotlivým povrchom, tak sú šetrné aj k vašej pokožke rúk a nedochádza k leptaniu a podráždeniu slizníc.

Pri jarnom a predvianočnom upratovaní sa cení, ak je venovaná starostlivosť v rámci upratovania domácnosti, aj záclonám, závesom, roletám, žalúziám atď. Treba ich šetrne vyprať, vyžehliť, vysušiť a opätovne zavesiť na svoje miesto. Materiály, z ktorých sú závesy a záclony vyrobené sú v mnohých prípadoch veľmi drahé a náročné na údržbu, preto, ak neviete s týmito materiálmi zaobchádzať, radšej sa do ich prania, sušenia a žehlenia nepúšťajte.

V rámci upratovania domácnosti sa prezliekajú aj postele a perie sa posteľná bielizeň. Posteľ treba nachystať klientom na spanie, aby sa tam cítili príjemne a voňavo.