Spaľovače tukov ako pomocníci pri chudnutí

Na úvod článku je potrebné si ujasniť jednu dôležitú vec. Spaľovače tukov vám s vyrysovaním postavy môžu pomôcť, ale všetku prácu za vás istotne neurobia. Základom pri chudnutí alebo spevnení, či vyrysovaní postavy je cvičenie a pestrá strava. Neverte preto reklamám, ktoré sľubujú zázračné účinky už po niekoľkých dňoch, predídete tak sklamaniu.

Užívanie suplementov v podobe tabletiek vás k vysnívanej postave síce môže priblížiť, v žiadnom prípade sa ale k požadovanému výsledku nedopracujete iba ich užívaním. Keď ešte budete popritom do seba tlačiť nezdravé jedlo a váľať sa na gauči, naozaj sami sebe nepomôžete.

Spaľovače tukov sú vhodné ako doplnkové preparáty pre ľudí, ktorí už majú nejaký ten tréningový systém odskúšaný a cvičenie pre nich nie je strašiakom, či cudzím pojmom.

Teraz si v skratke priblížime niektoré zo známych látok, ktoré fungujú pri procese zbavovania sa tukov z ľudského tela. Ak ste už o spaľovačoch tukov čo to zisťovali, určite ste počuli o L-carnitine – je to aminokyselina, ktorej užívanie vedie k vyšším výdajom energie pri cvičení a následnému ľahšiemu odbúravaniu neželaných tukov na tele. Patrí ale k rozporuplným prípravkom, pretože podľa niektorých športovcov je účinný, na rozdiel od iných, ktorí nezaznamenali žiadne viditeľné účinky po jeho dlhodobejšom užívaní.

Ďalším z možných a na trhu známych spaľovačov tuku je chróm. Aj pri ňom sa však názory rozchádzajú. Po jeho užívaní by ste mali pocítiť zníženú chuť na sladké a mal by tiež tlmiť pocit hladu. Nie je však isté, či tu nefunguje skôr len akýsi placebo efekt, pretože sa vedome snažíte o neprejedanie sa a zmiernenie svojich chutí. Účinky chrómu ako spaľovaču tuku tak zrejme nejaké sú, ale len v minimálnej miere, tak nebuďte potom sklamaní.

Medzi ďalšie spaľovače tukov patria napríklad jód, lecitín, kofeín, taurín alebo vláknina.

Zapamätajte si ale to, že spaľovače tukov sú iba vaším možným pomocníkom na ceste k vytúženej postave, popri zdravom životnom štýle. Každému človeku vyhovuje niečo iné, preto je ideálne vyskúšať viacero možností a nájsť si tú svoju.