Slušná reštaurácia sa bez týchto vecí nezaobíde!

Slušná reštaurácia sa bez týchto vecí nezaobíde!

Ani vás už nebaví stretávať v reštaurácií nepríjemnú obsluhu a jesť nie veľmi chutné jedlá? Toto by ste mali hľadať, aby ste boli spokojní!

Kvalitné jedlo – menej je niekedy viac

Sofistikovaná reštaurácia sa nemusí vyznačovať širokým výberom jedál. Je možné, že jednotlivé suroviny by neboli vždy čerstvé, pretože by sa reštaurácii neoplatilo ich objednávať na pravidelnej báze. A tak ich skladujú v mrazničke. Kvalitné a čerstvé jedlá možno zabezpečiť práve vďaka šikovným rukám kuchára a ingredienciám, ktorých síce nebude nekonečne veľa, no zato budú čerstvé.

Ako sa k vám správa obsluha?

Zmaľovaná nepríjemná mátoha, ktorá vás ani nepozdraví, a už vôbec ju nezaujíma, čo si chcete objednať? Výraz plný apatie, ba až opovrhnutia, vie zákazníka odradiť natoľko, že sa jednoducho zodvihne a odíde.

Práve pozitívny prístup milého čašníka, ktorý sa nenechá vytočiť a prejavuje k svojim zákazníkom rešpekt , je to, čo každý slušný človek v reštaurácii očakáva.

Ak bude obsluha odborná, určite bude vedieť, ako, kedy a z ktorej strany servírovať jedlo či nápoj. Reklamáciu nebude brať osobne, ale zachová chladnú hlavu a ponúkne vám dostatočnú satisfakciu. Navyše sa tak sa nemusíte obávať, že vaše nové jedlo bude obsahovať neželané ingrediencie.

Vedia vám poradiť?

Každý čašník nemusí byť someliérom, ak vám však vie poradiť, aký nápoj sa hodí k vami vybranému jedlu, určite to oceníte. Takisto bude schopný vám odporučiť špecialitu šéfkuchára alebo akékoľvek iné chutné jedlo, ktoré bude práve v ponuke.

Pozor, páli!

A nemyslíme teraz len horúce jedlo čerstvo naservírované priamo z panvice, ale aj samotný tanier. Každá správna reštaurácia je vybavená ohrievačmi tanierov, aby vám jedlo nepriniesli na tanieri studenom ako ľad. V slušnej reštaurácií by vás to nemalo prekvapiť.

Povedzte, však sa do takej reštaurácie budete vždy nadšene vracať?