Rolovacie brány – to najlepšie garážové riešenie! Normal text BoldItalicUnderline

Túžite po garážovej bráne, ktorá šetrí miesto, vynikajúco tesní a je možné ju inštalovať bez akýchkoľvek stavebných úprav do hotovej garáže? V tom prípade túžite po rolovacej garážovej bráne, ktorá sa v súčasnosti považuje za elegantné, odolné a úsporné riešenie, ktoré sa vďaka vynikajúcim konštrukčným a technickým parametrom hodí tak pre veľké, ako aj pre tie najmenšie garáže.

Rolovacie brány sa vďaka efektívnemu konštrukčnému riešeniu prispôsobia akémukoľvek vchodu do garáže. Sú vhodné tak na uzatvorenie garáží, ako aj na zabezpečenie a uzatvorenie presklených vchodov a výkladov či na predelenie priestoru. Rolovacie brány sú takisto vynikajúcim riešením na uzatvorenie priemyselných objektov, akými môžu byť haly, výrobné a skladovacie priestory. Rolovacie brány sú v spojení s pohonom na diaľkové ovládanie bránami, ktoré sú rýchle, pohodlné a úplne bezpečné. V porovnaní s ostatnými druhmi garážových brán majú rolovacie brány hneď niekoľko výhod, medzi ktorého zaraďujeme napríklad nízke nároky na údržbu, širokú farbenú ponuku jednotlivých garážových prevedení, úsporu miesta pod stropom garáže, ako aj jednoduchú a nenáročnú výmenu lamiel v prípade poškodenia. Rolovacie garážové brány si vás získajú aj praktickou možnosťou ovládania, ktorá môže spočívať v pružine alebo v elektrickom pohone. Za najväčšiu výhodu rolovacích garážových brán považujeme navíjanie celej brány na hriadeľ, čo umožňuje namontovať bránu za otvor, pred otvor, ako aj do otvoru s boxom či bez boxu. Súčasný trh tiež ponúka záujemcom aj rolovacie brány s presklenými lamelami či lamelami s vetracou mriežkou.

Väčšina rolovacích brán sa dnes skladá z hliníkových lamiel, ktoré sú vyplnené polyuretánovou penou. Moderné rolovacie brány sú okrem funkčného a estetického riešenia aj riešením bezpečnostným, keďže sú zaistené bezpečnostnými pružinami, ktoré bránia nadvihnutiu.