Realitný maklér by mal byť….

Realitný maklér by mal byť….

Rozhodli ste sa, že svoju nehnuteľnosť predáte prostredníctvom realitného makléra? Samozrejme chcete vybrať toho najlepšieho, ktorý je na trhu? V dnešnom článku si povieme, aké vlastnosti by mal mať dobrý realitný maklér.

Príjemný

Správanie pri komunikácii musí plne zodpovedať pozícii, ktorú zastáva. Otrávený realitný maklér, ktorý sa na svojich klientov len mračí, nikdy nebude vo svojom odbore úspešný. Naopak pozitívne naladený človek je schopný zaujať svojím výkladom a dom či byt sa mu môže podariť predať oveľa lepšie.

Komunikatívny

Dôležitým prvkom povolania realitného makléra je komunikácia. Ak vie skvele nenásilne presviedčať a pracovať s mienkou človeka, potom je to realitný maklér, ktorého hľadáte. Jeho vyjadrovacie schopnosti by mali byť na úrovni, mal by vedieť hovoriť nahlas, zrozumiteľne a prirodzeným tónom.

Dôkladný

Ak bude chcieť realitný maklér predať vašu nehnuteľnosť, tak musí o nej nutne niečo vedieť. Ak si starostlivo zapamätá všetky detaily a bude sa pýtať na všetko možné ohľadom nehnuteľnosti, tak budete vedieť, že to je realitný maklér, ktorého hľadáte.

Cieľavedomý

Maklér si musí byť vedomý, že vaším cieľom je primárne predať nehnuteľnosť. Zbytočné rečnenie mimo vytýčený cieľ môže byť kontraproduktívne. Preto hľadajte takého, ktorý si ide tvrdo za svojím, a neberie prácu realitného makléra len ako nejakú šancu privyrobiť si.

Ak nájdete realitného makléra s takýmito vlastnosťami, môžete mu zveriť predaj vašej nehnuteľnosti. Nemusíte sa báť, že by ju nepredal podľa vašich očakávaní.