Problémy s autosklom? Obráťte sa na profesionálov.

Problémy s autosklom? Obráťte sa na profesionálov.

Puknuté alebo poškodené čelné sklo zažil už snáď každý motorista. Niekedy je to spôsobené kamienkom, ktorý bol odstrelený od okoloidúceho auta alebo proste pôsobením času a opotrebovaním. Nie však vo všetkých prípadoch je nutné čelné sklo vymeniť. V mnohých prípadoch, ktoré uvádzajú autoservisy stačí čelné sklo len opraviť, a to za zlomok sumy, ktorú by ste zaplatili v prípade výmeny vášho čelného skla. 

Oprava čelného skla je vhodnejším riešením, v prípade, že celková výmena by predstavovala rozsiahly zásah do vášho automobilu. Druhým dôvodom, prečo si vybrať opravu čelného skla je cena a rýchlosť vykonaného úkonu. Čas opravy čelného skla je maximálne 30 minúť. Okrem iného včasná oprava čelného skla je voľným okom takmer neviditeľná a neovplyvňuje výhľad vodiča.

Treba si však pamätať, že oprava a výmena autoskla je dôležitým úkonom, ktorú netreba v žiadnom prípade podceňovať. Aj zdanlivo malé poškodenie vášho čelného alebo bočného autoskla je dôvodom na udelenie pokuty pri cestnej kontrole, respektíve dôvodom na zadržanie vášho technického preukazu, keďže vozidlo s poškodenými sklom sa považuje za nespôsobilé na jazdu po cestnej komunikácii. Treba si tiež uvedomiť, že včasná oprava a výmena autoskla je nevyhnutná, pretože aj malá „ďobka“ môže náporom vzduchu kedykoľvek počas jazdy prasknúť, a tým ohroziť bezpečnosť celej posádky. Profesionálna oprava alebo výmena čelného skla plnohodnotne obnoví všetky vlastnosti autoskla.