Príprava bytu pred jeho predajom

Príprava bytu pred jeho predajom

V dnešnej dobe nie je predaj bytu v Bratislave za naozaj dobrú cenu jednoduchý, pretože na realitnom trhu je silná konkurencia. Aby ste predali byt za dobrú cenu, musíte sa tejto úlohe venovať nielen zvolením dobrej predajnej stratégie, ale aj vlastnou prípravou bytu na predaj. V dnešnom článku si povieme ako by taká príprava mala vyzerať.

Kompletné upratanie

Než sa pustíte do samotnej prípravy na predaj bytu, je potrebné vykonať kompletné upratovanie. Je potrebné umyť okná, a ak sú v interiéri koberce, tak vyčistiť aj tie. Nevyhnutné je tiež dokonalé upratovanie sanitárnych priestorov a kuchyne. Práve tie väčšinou záujemcovia skúmajú svojim kritickým okom ako prvé a dojem z nich často rozhoduje o tom ako sa rozhodnú.

Vypracte zbytočnosti

Ako ďalší krok vypracte všetky miestnosti od zbytočností – chodbu, kuchynské priestory, zásuvky, špajze, kúpeľňové priestory a ďalšie. Pamätajte, že nie je čas na sentiment  a čo nepoužívate, vyhoďte. Potenciálneho kupca neporiadok odrádza.

Menšie opravy

Po kompletnom upratovaní a odstránení nepotrebných vecí si byt znovu prejdite a pozrite sa na naň očami nezávislého pozorovateľa. Čo by ste si všimli ako prvé? Popraskaný lak na dverách? Zažltnuté škáry v kúpeľni?  Opadanú omietku v spálni? Aj takéto drobnosti môžu spôsobiť pokles ceny pri predaji bytu v Bratislave. Odporúča sa aj vymaľovať, hlavne ak sa v byte fajčí. Investovať do drobných úprav sa určite oplatí.

Záverom sa dá konštatovať, že ak chcete pri predaji bytu v Bratislave získať čo najviac peňazí, musí byť byt pred samotným predajom v tip top stave.