Pri online rámovaní obrazov vás nič neprekvapí

Odborník na rámovanie má obrazy „v oku“. A môžete ich mať aj vy. Stačí si zvoliť online rámovanie, kde uvidíte okamžitý reálny výzor obrazu.

Obraz ako taký je zobrazením reálneho alebo imaginárneho sveta. Považujeme ho za umelecký prejav autora.  Žiadny obraz však nie je obrazom, ak nemá svoj rám. Rám totižto obraz dopĺňa, no niekedy mu dokáže aj, takpovediac, esteticky uškodiť. Preto netreba podceňovať ani zladenie týchto dvoch prvkov.

Vyrobiť rám na obraz dokáže aj bežne zručný človek. Použiť na to môžete prakticky akýkoľvek materiál, čo, samozrejme, závisí od vkusu výrobcu. Aby sme však obraz neobrali o jeho estetickú hodnotu, je vhodné vyhľadať odborníka, ktorý sa na to špecializuje. Odborník má v prvom rade skúsenosti, takže rámy a obrazy má „v oku“. A keďže sa v tejto branži bežne pohybuje, má predovšetkým prehľad o aktuálnych trendoch a vhodných materiáloch.

V minulosti patrili medzi preferované rámy najmä tie kovu alebo dreva. Kovové rámy síce pôsobia masívne, no vhodne zvolená farba môže priestor rozžiariť. Na druhej strane prírodné drevo v izbe vyvoláva akési optické teplo a zútulňuje ju. Manipulácia a opracovanie kovov si však vyžaduje väčšiu náročnosť ako v prípade dreva. Žijeme však v dobe plastovej, a tak sa aj tento materiál uplatňuje pri rámovaní. Okrem toho obraz môže, ale zároveň nemusí byť chránený aj sklom.

Pri rámovaní má zákazník možnosť prísť do kamenného obchodu osobne, kde mu pomôže vyškolený personál. K dispozícií má širokú paletu materiálov, ktoré môže fyzicky kombinovať s reprodukciou. Potom už len stačí prejsť k samotnému procesu rámovania.

Rámovanie však prebieha už aj na webe. Zákazník si v e-shope vyberie z ponuky najskôr obraz a k tomu si môže jednoducho, z pohodlia domova naklikať ten najvhodnejší rám. Výhodou online rámovania je okamžitý reálny výzor hotového produktu. Zákazníka tak nemá čo prekvapiť, pretože už vopred vidí, ako bude vyzerať finálny obraz.