Presťahujte sa aj vy profesionálne a za rozumnú cenu

Presťahujte sa aj vy profesionálne a za rozumnú cenu

Sťahovanie sa nie je práve vec, ktorá by bola zábavná či nejako extrémne príjemná. Nejde len o sťahovanie sa do nového domu či bytu, ale napríklad aj o sťahovanie kancelárií, skladov, archívov, pivničných priestorov, rôznych ťažkých bremien ako sú trezory, bankomaty, kopírovacie stroje, priemyselné stroje a množstva iných vecí. Niekedy si sami neporadíte a ak nedisponujete nákladným autom, tak sťahovanie sa môže byť pre vás veľkým problémom.
Avšak aj v takomto prípade existuje riešenie. Aj na Slovensku je množstvo firiem, ktoré ponúkajú svoje služby a ochotne vám za určitú cenu pomôžu so sťahovaním vášho majetku. Stačí si už len vybrať pre vás tú správnu a cenovo najprijateľnejšiu. Ceny služieb týchto spoločností sa líšia a závisia aj od toho, čo sťahujete. Iné ceny sú za sťahovanie bežného domáceho nábytku, iné za kancelárske vybavenie a iné napríklad aj za také piano. Takisto závisí aj od toho, aký rozmer má váš byt, ktorý potrebujete presťahovať. U sťahovacej spoločnosti Plusim sa môžu ceny za sťahovanie pohybovať od päťdesiat eur za jednoizbový byt, garzónku, až po stopäťdesiat eur za trojizbový byt. Sú tu však aj rôzne príplatky. Napríklad za baliace alebo montážne práce. Pri sťahovaní ťažkých bremien zase záleží na hmotnosti daného predmetu. Ak má do osemdesiat kíl, jeho sťahovanie vás môže vyjsť len na desať eur. Avšak pri extrémne ťažkých predmetoch vážiacich viac ako 750 kg je už možná dohoda. Ide tu však aj o to, akú manipuláciu si predmet vyžaduje, či s ním teda musia pracovníci sťahovacej spoločnosti prekonávať schody alebo výšky.
Pokiaľ ide už o konkrétnu prepravu predmetov, cena závisí od toho, ako veľké nákladné auto potrebujete a, samozrejme, koľko kilometrov musí prekonať. Najväčší kamión vás vyjde na hodinu 25 eur a za každý kilometer platíte 1 euro a 20 centov. Za najmenšiu klasickú dodávku zaplatíte 14 eur a za každý kilometer 45 centov. Netrápte sa teda už viac so sťahovaním sami a nezháňajte po susedoch dodávky. Nájdite si radšej sťahovaciu spoločnosť a za rozumnú cenu sa nechajte presťahovať bez väčších problémov a starostí.