Prečo uzavrieť stavebné sporenie?

Prečo uzavrieť stavebné sporenie?

Hoci štátna prémia za posledné roky klesla, nezdá sa, že by to nejako výrazne ubralo na popularite stavebného sporenia. Aké sú najväčšie výhody tohto finančného produktu, a prečo sa preň rozhodnúť?

Stavebné sporenie u nás funguje už od roku 1993 a počas týchto rokov sa stalo značne rozšíreným a obľúbeným spôsobom ako sporiť. Medzi jeho najväčšie prednosti patrí ako štátna pomoc, tak výhodnejší úrok ako pri bežných sporiacich produktoch, ale aj možnosť vziať si úver na bývanie. Aké výhody sporenie ešte má?

Bezpečnosť

Peniaze, ktoré vložíte do stavebného sporenia, sú zo zákona poistené. S vašimi peniazmi sa nakladá oveľa opatrnejšie, nevykonávajú sa žiadne rizikové investície.

Voľné peniaze

Po skončení stavebného sporenia smiete nasporené peniaze aj pripísanú štátnu pomoc využiť na úplne čokoľvek. Môžete si napríklad vylepšiť bývanie, poslať deti študovať do zahraničia alebo si peniaze nechať ako rezervu na horšie časy.

Podpora štátu

Každý rok Vám štát prispeje štátnou prémiou. Tá je tento rok na úrovni okolo 66eur, za podmienky, že za daný rok vložíte vopred stanovenú minimálnu sumu.

Pre koho je určené?

Stavebné sporenie je určené pre všetkých, dokonca aj novorodencov. Sporiť tak môžu všetci, akurát majte na pamäti, že peniaze môžete použiť až po šiestich rokoch, keď uplynie trvanie zmluvy. Ak by ste chceli vybrať peniaze počas plnenia zmluvy, budete platiť penále.

Stavebné sporenie je ešte stále na Slovensku veľmi obľúbený a populárny finančný produkt.