Prečo sa rozhodnúť práve pre sekciové garážové brány

Prečo sa rozhodnúť práve pre sekciové garážové brány

Vzhľad rodinného domu výrazne ovplyvňuje garážová brána. Keď sa chcete zbaviť starých garážových brán a investovať do nových modelov, potom by ste sa mali pozerať nielen na kvalitu konštrukcie, ale aj na vzhľad. V nasledujúcich riadkoch si povieme, prečo sú sekciové garážové brány ideálnym riešením, a prečo sa tešia takej obľube.

Skvelé vlastnosti

Tieto garážové brány sú ľahko ovládateľné, sú tiché, majú skvelé tepelno izolačné vlastnosti, majú atraktívny dizajn, a preto sú vhodné aj pre vykurované garáže. Sekčné brány sa hodia na akúkoľvek garáž, hlavne však do tých garáží, ktoré majú obmedzený priestor hlavne na vstupe.

Jednoduchý systém

Systém sekčných garážových brán sa skladá z vodiacich líšt, po ktorých sa brána vysúva, z jednotlivých sekcií, pántov, pružín, hriadeľa a koliesok. Všetko kovové príslušenstvo je na povrchu chránené proti korózii (najčastejšie pozinkovaním). Tieto brány sú najčastejšie tvorené šiestimi až ôsmimi panelmi. Tie sa pohybujú zvislo po koľajniciach, pri strope potom zahýbajú do vodorovnej polohy. Pre montáž sekčných vrát netreba vrchný prah ani spodný rám.

Nemusíte sa báť ani zranenia

Na trhu však nájdete aj sekčné brány s bočným zasúvaním. Vďaka bezpečnostným zámkom sa nemusíme báť ani privretia prstov medzi jednotlivými sekciami, ani zranenia pri otváraní a zatváraní brány ich spodnou hranou.

Vyzerajú jednoducho dobre

Po vizuálnej stránke nemajú sekčné brány ďaleko k dokonalosti. Kvalitné materiály, prvotriedne spracovanie a pestré možnosti vonkajšej úpravy dajú vašej garáži moderný vzhľad, ktorý bude ladiť s vašim domom.

Stručne povedané, sekciové garážové brány ponúkajú perfektné pohodlie, maximálnu bezpečnosť a optimálne šetria priestor. Je už len na vás, aby ste si vybrali kvalitného a overeného výrobcu garážových brán.