Prečo sa predaju bytov v Bratislave stále darí?

04

Bratislava ako hlavné mesto Slovenska je nielen kultúrnym, vzdelávacím či priemyselným centrom, ktoré nemá na Slovensku páru, ale je aj miestom, ktoré si pre svoje bývanie vyberajú tisíce občanov. Predaj bytov v Bratislave doslova prekvitá. Či už ide o absolútne nové a luxusné byty v lukratívnych častiach Bratislavy, alebo o pôvodné a historické budovy v bratislavskom starom meste. Predaj bytov v Bratislave zastupuje široká ponuka bytov v rôznych výmerách. Realitné kancelárie predávajú ponúkajú svojím klientom štandardné jednoizbové, dvojizbové, trojizbové či viacizbové byty, ako aj sofistikované architektonické skvosty v podobe päťizbových bytov či mezonetov, ktoré dokážu splniť požiadavky aj toho najnáročnejšieho klienta.

To, že predaju bytov v Bratislave sa darí tak ako nikde inde na Slovensku, hovoria aj štatistiky, ktoré prezrádzajú, že napriek zdražovanie nehnuteľností v Bratislave, sa predaju bytov stále darí. V porovnaní s minulosťou nie je súčasné finančne náročnejšie bývanie iba doménou hlavného mesta, inak tomu nie je ani v ostaných regiónoch Slovenska.

Na vrchole rebríčka predaja bytov v Bratislave sa už dlhodobo usadili dvojizbové a trojizbové byty, o ktoré majú najväčší záujem predovšetkým rodiny s deťmi. Pri starších petržalských bytoch sa ceny dvojizbových bytov pohybujú v rozmedzí od 85 tisíc do 95 tisíc. Trojizbový byt na najväčšom slovenskom sídlisku stojí o približne 20 tisíc eur viac. Na porovnanie, ceny trojizbových bytov v bratislavskom Ružinove sa dnes pohybujú okolo 121 tisíc eur, čo predstavuje od januára nárast o približne 10 percent. Veľmi dôležitým parametrom pri kúpe bytov v Bratislave, ale aj všade inde na Slovensku je cena jedného metra štvorcového. V Bratislave sa jeden meter štvorcový pohybuje v rozmedzí od 1900 eur až do 2000 eur. Slováci zdražovanie do nákupných rozhodnutí nepreniesli a stále vďaka relatívne lacným hypotékam investujú do kúpy bytu v Bratislave.