Prečo optický internet?

Prečo optický internet?

Plánujete zriadiť internet u vás doma, v práci, vo vašej prevádzke alebo vám končí zmluva u doterajšieho poskytovateľa internetu, a rozmýšľate či uňho ostať alebo sa porozhliadnuť po niečom inom? Rozmýšľali ste nad optickým internetom? Nie? Dnes sa práve pozrieme na optický internet, o čo vlastne ide, aké má výhody a podobne.

Vývoj informačných technológií neustále zvyšuje nároky na rýchlosť, kvalitu, bezpečnosť a dlhšie vzdialenosti prenosu dát. Pre tieto účely je v dnešnej dobe jednoznačne najvhodnejšie a najvýhodnejšie uplatnenie optických technológií.

Zvládne všetkých a všetko

Optický internet zaistí kapacitu, ktorá na mnoho rokov dopredu pokryje vaše požiadavky na rýchlosť a kapacitu internetu. Na jednom optickom vlákne môže pracovať po internete celá vaša domácnosť, zároveň môžete sledovať televíziu, zálohovať svoje dáta či hrať on-line hry.

Spoľahlivý

Internet z optických vlákien je veľmi stabilný a spoľahlivý, na rozdiel od bezdrôtových technológií nepodlieha rušeniu, odrazom signálu a pod. V porovnaní s klasickou pevnou linkou nevadí, ak ste ďaleko od ústredne alebo či kvalita medeného kábla časom zdegradovala natoľko, že vo vašom mieste nie je možné dosiahnuť vyššie rýchlosti. Takže sledovanie televízie a súčasný download či upload veľkých súborov nerobí žiaden problém.

Bezpečný

Vzhľadom k tomu, že na prenos informácie sa nevyužívajú elektrické princípy, tak je veľmi ťažké, ak nie nemožné odpočúvať optické káble. Akékoľvek prerušenie kábla je pritom ľahko detekovateľné.

Budúcnosť

Vzhľadom k svojim vlastnostiam je optický internet nazývaný aj ako “médium budúcnosti”. Preto sa inštaláciou optických káblov pripravíte na nástup technológií využívajúcich podstatne vyšších prenosových kapacít ako po súčasných metalických sieťach.

Ako vidíte, optický internet je internetom budúcnosti, a tak si ho neváhajte zriadiť aj vy.