Prečo je kariéra realitného makléra lepšia ako kariéra zamestnanca v spoločnosti?

Prečo je kariéra realitného makléra lepšia ako kariéra zamestnanca v spoločnosti?

Sú v tom tri hlavné dôvody: sloboda, peniaze a kontrola nad vlastným životom. Len málokto, kto začal a zotrval ako realitný agent tušil, aký život mu to prinesie.

Kariéra realitného agenta má omnoho viac slobody kariéra zamestnanca   

Ako maklér ste pánom vlastného času a pánom vlastných pracovných úloh. Pri tom nie je žiadny rozdiel v tom, či ste sám maklér alebo ste agentom pod maklérskou spoločnosťou. Maklér nie je typický zamestnávateľ, akého si možno predstavujete. V oboch prípadoch ste samostatne zárobková osoba a tak aj pánom vlastného pracovného ja.

Ako realitný agent môžete zarábať oveľa viac ako zamestnanec  

Obecne panuje odhad, podľa ktorého ako realitný agent, dokážete zarobiť 1 000€ už po 2-3 mesiacoch. Čo samozrejme vôbec nie je zlé, ak sa porovnáte s väčšinou ľudí na Slovensku, ktorí tento príjem nedosiahnu za celý ich život. Po cca 1 až 2 rokov sa odhadom viete posunúť k mesačnej mzde 3 000€. Navyše, skúsení realitní agenti/makléri sa niekedy aj sami pustia do kúpy vlastnej nehnuteľnosti, keď ju považujú ako lukratívnu investíciu. Nehnuteľnosť prerobia alebo skrátka len vyčkajú, kým nájdu vhodného kupca. Príjem z takejto jednej transakcie môže dosiahnuť aj päť cifernú sumu.

Práca realitného agenta vás môže priviesť k rozbehnutiu vlastného podnikania

Všetci dobre vieme, že najlepší spôsob ako zbohatnúť je v prvom rade robiť sám na seba a v druhom rade „prinútiť“ iných, aby aj oni robili pre vás. Hovoríme tak o podnikaní. V tomto sektore je navyše šanca na úspech veľmi slušná. Risk je nízky a hoci sa budete čudovať, rovnako je nízka aj počiatočná potreba kapitálu.

Ste pánom vlastného času a života    

Nikto vám neurčuje, kedy máte v práci začať, skončiť alebo ako dlho v nej zotrvať. Síce máte pevne stanovené ciele, plány a rozvrhy, no svoj čas máte plne pod kontrolou a za všetkým si stojíte len vy sami a nikto iný.

Kariéra realitného agenta vám umožní investovať do nehnuteľností ľahšie

Ako sme už trocha naznačili, z realitného agenta/makléra sa nečakane môže stať aj čiastočne či úplne realitný investor. Z času na čas sa k vám dostane veľmi zaujímavá ponuka, ktorú si necháte pre seba. Kúpite nehnuteľnosť, ktorú časom predáte so zaujímavou maržou alebo si ju jednoducho necháte  a budete ju prenajímať . Vybudujete si zároveň pravidelný pasívny a fixný príjem. V žiadnej inej práci by ste nenadobudli toľko skúseností a vedomostí s realitným trhom ako z pozície realitného agenta.