Pozor na erekciu!

Pozor na erekciu!

Zatiaľ čo predtým sa dôvody poruchy erekcie hľadali najmä v psychike muža, teraz odborníci zastávajú názor, že až v 80 percentách prípadov za to môže postihnutie ciev a nervov.

 

V ordinácii lekára sa tak často príde na to, že prvotné problémy s erekciou má na svedomí ako vysoký krvný Tlak, tak i hladina takzvaného zlého cholesterolu. Zvýšené hodnoty obidvoch javov naznačujú, že s cievami nie je čosi v poriadku.

Pri stoporení penisu sa rozťahujú malé cievy, čím sa penis prekrví a zduria sa toporivé telieska. Ľudia s vysokým krvným tlakom majú spravidla upchaté cievy, teda je zreteľné, že práve kvôli nim nemôže dôjsť ku kvalitnej erekcii.

Tento problém sa často týka mužov s nadváhou či priamo s obezitou. Štatistiky hovoria, že poruchami erekcie trpia až dve tretiny mužov s vysokým krvným tlakom. Rovnaké problémy udáva až 60 percent mužov s vysokou hladinou cholesterolu. Keď sa nasadí vhodná liečba, zvyčajne sa zlepší i sexuálna výkonnosť muža.

 

bodybuilder_03_hd_picture_168085Slabá erekcia? Hrozí vám mŕtvica alebo infarkt

Hanblivosť by v tomto prípade mala ísť stranou. Problémy s erekciou totiž môžu priamo varovať, že je váš život v ohrození. Vysoký krvný tlak predstavuje zvýšené riziko vzniku choroby srdca a ciev. Kardiovaskulárnymi ochoreniami trpí približne 20 percent populácie. Pričom celá jedna jretina o svojom vysokom krvnom tlaku ani len netuší.

Zanesené cievy často vedú k infarktu či mozgovej mŕtvici. Signály v podobe nedostatočnej erekcie podľa by vás mali alarmovať. Včasná liečba môže zachrániť nielen partnerský vzťah, ale i život.

Často sa stretávame s tým, že pacienti po infarkte si často spomenú, že asi polroka pred infarktom mali problémy s erekciou.

Na základe  klinických štúdií znižuje včasná liečba vysokého tlaku riziko úmrtia na mozgovú mŕtvicu až o 42 percent. Strata erekcie môže signalizovať aj iné zdravotné problémy.

 

Je treba obmedziť živočíšne tuky

Mužom s problematickým tlakom sa odporúča úprava životosprávy. Obmedziť by mali najmä živočíšne tuky, jesť viac zeleniny a ovocia a biele pečivo nahradiť celozrnným.  U niektorých ľudí zaberie, keď začnú používať menej soli. A potom nastupujú aj lieky na potenciu muža, ktoré vám v boji so slabou erekciou môžu výrazne pomocť.

 

Erekciu ovplyvňujú aj lieky na krvný tlak

Môže sa stať, že lieky na zníženie krvného tlaku budú spätne pôsobiť na erekciu. V takom prípade sa odporúčaísť k lekárovi, aby liek zmenil ale vám odporučil kombináciu s liekmi na podporu potencie.

Ich užívanie je ale potrebné konzultovať s lekárom, pretože nie všetky lieky sa môžu kombinovať. Lieky na potenciu muža majú závažnú srdcovú chorobu alebo problémy s pečeňou.

 

Choroby, ktoré zabíjajú erekciu

CUKROVKA

Na základe štúdií má až päťdesiat percent mužov závažné poruchy erekcie už po desiatich rokoch cukrovky.

Podmienkou plnohodnotnej erekcie je totiž veľmi presná jemná súhra celej rady systému, najmä cievneho a nervového. Samozrejme, práve tieto dva systémy sú u diabetikov postihnuté najviac. Ženy s cukrovkou napríklad často trpia gynekologickými zápalmi, ktoré môžu pri pohlavnom styku vyvolať nedostatočné zvlhčenie pošvy.

 

Mužom aj ženám sa vo všeobecnosti odporúča obmedziť cigarety aj alkohol. Tieto zlozvyky ešte viac prispievajú k problémom so sexom. Riešením pre mužov v takýchto prípadoch môžu byť lieky na potenciu.

 

Nebezpečné depresie

Znížená chuť na sex sa uvádza ako jeden z významných znakov depresie. Ak sú problémy v posteli sprevádzané celkovú apatiou a dlhodobými stavmi smútku, odporúčame vyhľadať odbornú pomoc psychológa. Nesnažte sa s depresiou si poradiť sami.

Chorý človek má málo energie a zvyčajne ju všetku vyčerpá pri bežných prácach. Na sex mu už jednoducho neostanú sily.

Na libido bohužiaľ negatívne pôsobia aj lieky, ktorými sa depresia tlmí.

 

Nedostatok času a stres

Ak pociťujete stres v primeranom množstve, dokáže vás nabiť. Vylučuje sa totiž adrenalín, ktorý sa vyplavuje v záťažových situáciách a je príčinou lepších výkonov. Avšak ak stresu priveľa, vyčerpáva organizmus, ktorý potom na sex nemá chuť ani silu.

 

Dôležitý je timing dňa

Ľudia, ktorí majú zlý timing a nevedia si svoj deň rozvrhnúť tak, aby všetko stíhali, sa sexu vzdávajú, pretože naň nemajú čas. Niekedy sa tomuto problému hovorí aj podnikateľská impotencia a objavuje sa najmä v čase odovzdávania daňových priznaní.