Poznáte 3 najzákladnejšie výhody vinylových podláh?

Je celkom jasné, že vinylové podlahy pomaly vytláčajú už aj také stálice ako sú laminátové či drevené podlahy. Obľúbenosť vinylových podláh stále narastá. Prečo je tomu tak? Zistite, aké sú ich tri najzákladnejšie výhody.

1. Najvhodnejšia na podlahové kúrenie

Vinylová podlaha má v porovnaní s už spomínanou drevenou či laminátovou podlahou najnižší tepelný odpor. Pre porovnanie trocha fyziky:
Tepelný odpor vinylovej podlahy: 0,01m2.K/W. Odpor drevenej: 0,13m2.K/W. Tepelný odpor laminátovej podlahy: 0,07 až 0,10m2.K/W. Z daných parametrov jasne vyplýva, že vás nezavádzame a vinylová podlaha sa naozaj vyznačuje najnižším tepelným odporom. A aký to má vlastne súvis s tým kúrením? Nízky tepelný odpor znamená, že tento druh podlahy najlepšie vedie teplo. Preto je teda vinylová podlaha pre podlahové kúrenie jednoznačne najvhodnejšou voľbou.

2. Vysoká odolnosť proti poškodeniu aj vytopeniu

Tento typ podlahy je známy vďaka svojej odolnosti nielen voči mechanickému poškodeniu (voči stopám, ktoré zanechávajú kolieskové stoličky, voči pádom ťažkých predmetov atď.), ale takisto výborne znáša aj vlhkosť a pôsobenie vody. Prečo je tomu tak? Vinylová podlaha je vyrobená zo syntetického materiálu. To znamená, že nijako nezareaguje pri zmene vlhkosti, a teda ani pri prípadnom vytopení. Aj vďaka týmto svojim vlastnostiam sa vinylová podlaha hodí napríklad pre kancelárske priestory, predajné centrá a reštaurácie, ale takisto aj pre domácnosti, a to najmä kúpeľne.

3. Jednoduchá a rýchla výmena pri poškodení

Ak nejakým spôsobom vinylovú podlahu, respektíve vinylové dielce, poškodíte, oprava je veľmi jednoduchá. Vinylový dielec sa jednoducho nareže nožom, vytrhne sa z podlahy spomedzi ostatné dielce, podklad sa vyčistí od lepidla, na čo sa následne nanesie nové lepidlo a nová vinylová lamela sa nalepí na miesto tej poškodenej. Oprava je teda skutočne jednoduchá a zaberie približne 20 až 30 minút vášho času.

Vinylové podlahy sú priam zosobnením praktickosti. Ulahodiť vám navyše dokážu aj esteticky. Na trhu je veľký výber dekorov, od imitácie dreva, kameňa až po dlažbu. Ak teda nie ste zástancom prírodných materiálov a hľadáte podlahu, ktorá bude predovšetkým praktická a nenáročná na údržbu, vinylová podlaha môže byť pre vás tou správnou voľbou.