Pôžičky cez internet. Ako zistíte, kde je bezpečné požičať si?_obsahová sieť

Pôžičky cez internet. Ako zistíte, kde je bezpečné požičať si?

S pôžičkami cez internet akoby sa v poslednom období roztrhlo vrece. Ponúkajú ich ako banky, tak aj rôzne nebankové spoločnosti. Požičať si cez internet je jednoduché, lákavé a bezproblémové. Ľudia však ešte stále majú pred spojením internetu a peňazí rešpekt. Ako zistíte, kde je bezpečné požičať si?

Ako je to s nebankovkami

Slovenský trh s pôžičkami je natoľko bohatý, že banky nie sú jedinou inštitúciou, kde ľudia hľadajú finančnú výpomoc. Môže sa totiž stať, že vám v banke niekedy nepožičajú. Napr. ak ste nezamestnaní, zapísaní v registri dlžníkov a podobne. Banka to možno ale nemyslí v zlom, pretože predsa len je trocha riskantné požičiavať si v podobnej situácii, keď napríklad nemáte pravidelný, stabilný príjem. Aj preto sa možno ľudia uchyľujú na stránky nebankoviek.

 

Dobrá, korektná nebanková inštitúcia by mala na svojej stránke mať:

 

  • sídlo firmy,
  • cenník a všeobecné obchodné podmienky,
  • možnosti reklamácie,
  • spomenuté, že je držiteľkou licencie NBS,
  • dobré referencie,
  • dobu pôsobenia,
  • SSL protokol.

SSL, čo to je?

SSL protokol alebo inak Secure Sockets Layer je najpoužívanejším bezpečnostným protokolom na zabezpečenie vašich osobných údajov a peňazí. Či ho stránka, ktorú ste navštívili má, zistíte jednoducho. Vo svojej internetovej adrese bude mať navyše písmeno s. Vyzerá to asi takto: https://apodobone.sk. Ak toto písmenko navyše na stránke nájdete, má bod k dobru.

Aj banky sú online. A sú tou najbezpečnejšou voľbou

Ak si myslíte, že pôžičky cez internet sú len doménou nebankoviek, mýlite sa. Aj banky vám už dnes ponúkajú možnosť požičať si jednoducho, ľahko a najmä rýchlo len za pomoci internetu.

 

Výhodou bánk je najmä to, že sa nemusíte báť o jej korektnosť a spoľahlivosť. Banky sú jednoznačne tým najbezpečnejším spôsobom, ako si požičať. Preto hneď od začiatku nevymýšľajte a radšej navštívte rovno stránku nejakej tej banky. Tam sa nemusíte o svoje peniaze a údaje nikdy strachovať.