Povinné zmluvné poistenie má veľa výhod!

Povinné zmluvné poistenie má veľa výhod!

Pokiaľ vlastníte auto, tak asi viete, že povinnosťou každého vodiča či vlastníka vozidla je povinné zmluvné poistenie alebo v skratke PZP.

PZP je druh poistenia zodpovednosti za škodu spáchanú práve riadením motorového vozidla. Cieľom tohto poistenia je uhradenie škody spáchanej na inom motorovom vozidle v prípade nehody a preplatenie zdravotnej strarostlivosti v prípade ublíženia na zdraví poisteného vodiča. PZP musí byť uzavreté pre všekty vozidlá, ktoré majú evidenčné číslo, ale aj pre vozidlá, ktoré sa nachádzajú v cestnej komunikácii bez evidenčného čísla. Takýmito vozidlami sú: vysokozdvižné vozíky, stavebné stroje, či rôzne poľnohospodárske stroje. Ak ste majiteľom prívesného vozíka, nemôžete zabudnúť na to, že aj tomuto doplnku treba vybaviť povinné zmluvné poistenie. Na rôznych stránkach si o tom naštudujete pomerne veľa informácií, no prehľadné informácie nájdete na stránke Union. V kolonke povinné zmluvné poistenie nájdete výhody poistenia. Pre prívesný vozík je tam tiež venovaný samostatný priestor ako PZP prívesný vozík. Okrem rôznych zliav pre klientov Union poisťovňa poskytuje aj nonstop asistenčné služby ako sú odťah vozidla, oprava defektu na mieste, asistencia pri vybití autobatérie alebo dokonca poskytnutie náhradného vozidla v prípade nehody, či krádeže.

Ďalej poisťovňa ponúka novinky, ktoré zahŕňajú poistenie auta proti prírodným živlom prípadne ochrana auta s novými pripoisteniami.

K pripoisteniu patrí poistenie čelného, bočného a zadného skla proti zniečeniu a poškodeniu. Poistenie proti výtlkom sa každému vodičovi určite zíde, keďže každý vie, v akom stave sú často naše cesty. Toto poistenie zahŕňa preplácanie škôd na diskoch, polovicu z ceny nových pneumatík a náklady na geometriu.

Už sa Vám, alebo niekomu z Vášho okolia určite stalo, že ste sa počas riadenia auta stretli s divou zverou. Je to tak hlavne preto, lebo pri veľa cestách nie sú žiadne ohrady ani ploty a zrazu len pozeráte ako pred Vaším auto prebehla srnka, či diviak. S týmto má poisťovňa taktiež skúsenosti a do noviniek pridala aj poistenie stretu so zverou. Nepodceňujte ochranu seba a svojho auta, pretože nikdy neviete, čo Vás na ceste čaká.