Podľa tohto spoznáte, kedy je čas na novú garážovú bránu

automobiles-1869873_640Máte garáž, ktorej garážová brána má už pravdepodobne to najlepšie za sebou a je zrelá na výmenu, no vy s výmenou ešte stále otáľate a hľadáte dôvody, prečo ju ešte nechať? Tak v dnešnom článku vám ponúkneme práve pár dôvodov, kedy jednoducho treba novú garážovú bránu.

Keď je stará

Nad výmenou starej garážovej brány za novú netreba váhať, keď tá stará brána je ozaj stará, pretože potrebuje opraviť, natrieť, no i tak nebude vyzerať dobre a nebude funkčná, tak ako by mala byť. Zároveň, keď investícia do opravy brány by bola len o čosi menej nákladná ako kúpa novej.

Keď sa to oplatí

Čas na kúpu novej garážovej brány je aj vtedy, keď je to jednoducho ekonomicky výhodnejšie. Keďže cez starú bránu uniká teplo nielen z garáže, ale z celého domu, tým pádom kúrite viac, aby vám nebola zima, čo sa odzrkadľuje na nákladoch na vykurovanie.

Keď otvárať a zatvárať bránu je problém

Zaobstarať novú bránu by ste si mali aj vtedy, keď vás už nebaví manuálne otvárať a zatvárať tú starú. A to nielen z dôvodu pohodlnosti, ale aj z dôvodu, že otváranie a zatváranie je bratovražedným súbojom medzi vami a bránou, ktorého výsledkom je parkovanie auta pred garážou.

 Keď vyzerá hrozne

Starú bránu by ste mali poslať do zabudnutia aj vtedy, keď už pohľad na ňu vás bolí. Keď máte novú fasádu domu, novú strechu, keď už máte vymenené aj vchodové dvere a okná, a jediné, čo s tým všetkým neladí je práve pôvodná garážová brána.

Keď máte pochybnosti o bezpečnosti

Zdá sa vám, že vaša stará brána by vás neochránila ani pred útokom starej rozzúrenej babičky? Tak potom by zlodeji nemali pravdepodobne žiaden problém. S novou garážovou bránou vám to nehrozí, pretože pri ich výrobe sa dôraz kladie na bezpečnosť.

Chápeme, že každému sa ťažko niečo vyhadzuje a investuje do nového, no ak ste sa našli vo vyššie spomínaných riadkoch, tak je ozaj čas na kúpu novej garážovej brány.