Podľa čoho sa rozhodovať pri kúpe mobilu?

Podľa čoho sa rozhodovať pri kúpe mobilu?
Chcete si kúpiť nový mobil? Viete, aký mobil je momentálne IN? Na trhu ich nájdete množstvo a len málokto z laikov sa vyzná v ponuke toľkých výrobcov telefónov. V poslednom čase prevažujú tie s dotykovým displejom a klasické telefóny sa pomaly dostávajú do úzadia. Ponúkame vám pár rád, podľa čoho si vyberiete najlepší mobilný telefón práve pre vás.
1.Cena
Prvým kritériom, podľa ktorého sa rozhoduje väčšina ľudí je cena telefónu. Treba si poriadne premyslieť čo od vášho nového telefónu očakávate, načo ho budete používať. Od toho sa odvíja cena, ktorú ste ochotný zaň zaplatiť.
Podľa ceny môžeme telefóny rozdeliť do troch kategórii. tzv. ľudové telefóny sú tie najlacnejšie do 100 eur. Telefón okolo 200-250 eur môžeme zaradiť do strednej triedy. A tie najdrahšie a najvybavenejšie smartfóny môžeme zaradiť do najvyššej triedy s cenami 350 eur a vyššie.
2. Výbava 
Ako druhú otázku by ste si mali položiť to, načo chcete telefón využívať. Či ho chcete na prácu, alebo ho chcete využívať ako multimediálne zariadenie (mp3 prehrávač, 4G internet…) alebo chcete štýlový telefón s kvalitným fotoaparátom, alebo vám stačí úplne základný telefón na písanie správ a telefonovanie.
3. S klávesnicou, alebo bez
Aj v dnešnej dobe plnej smartfónov – dotykových displejov sa stále nájdu ľudia, ktorí na klasickú klávesnicu nedajú dopustiť. Niet sa čo čudovať, je to oveľa praktickejšie hlavne pre tých, ktorí mobil využívajú skôr pracovne.
4. Operačný systém
Operačný systém je gro celého vedenia mobilného telefónu. Rozhoduje to o spôsobe jeho používania, rôznych nastavení, či možností. Hlavne “tvrdí” fanúšikovia niektorého z výrobcov, by ku konkurencii neprešli, pretože sú verní svojej značke, ktorú roky používajú a zvykli si na ňu.
Nezáleží celkom na tom, čo je aktuálne IN. Neznamená to, že to musíte vlastniť aj vy, pretože to čo vyhovuje vášmu kamarátovi, alebo susedovi, nemusí vyhovovať práve vám. Preto pri výbere dajte vždy na vaše pocity a skúsenosti s predošlým mobilným zariadením, alebo operačným systémom.