Pár rád pri výbere plastových okien

Chystáte sa na kúpu plastových okien, no na trhu je toľko výrobcov, že sa v tom neviete orientovať a nechcete vyberať len podlľa ceny? Tak potom sa vám možno hodí pár tipov ohľadom výberu plastových okien, ktoré prinášame v dnešnom článku.

Nešetrite na profile okna

Ako sme spomínali v úvode, na trhu je veľké množstvo výrobcov plastových okien, rovnako tak aj výrobcov plastových profilov. Nie všetky sú však vyrábané z vysoko kvalitného granulátu. Keďže dnes sú plastové okná Bratislava stále väčšie a ťažšie, je nutné vyberať plastové okná len s profilom triedy A, nakoľko pevnosť rohov a spojov je pri triede B podstatne nižšia. A práve pevnosť rohových spojov a zvarov značne určuje stabilitu a životnosť plastových okien Bratislava.

Uprednostnite uzavretú výstuhu

Výstuha je dôležitou súčasťou rámu a krídel plastových okien Bratislava. Nachádza sa vo vnútri plastového profilu a od použitého materiálu, hrúbky a tvaru výstuhy závisí celková kvalita a stabilita okna. Platí to hlavne pri velkých a ťažkých oknách. Preto vyberajte výstuhu, ktorá bude hrubá a plná.

Kovanie rozhoduje o funkčnosti

K celkovej spokojnosti nestačí vybrať len kvalitný plastový profil a výstuhu okna. To nám bude totiž na nič, ak si nepotrpíme aj na kvalitnom kovaní. To totiž rozhoduje o funkčnosti okien. Preto by malo byť použité kvalitné kovanie, ktoré je nastaviteľné vo všetkých smeroch, aby ste si vedeli sami nastaviť optimálny prítlak krídel a rámu. Len dobre nastavené okná môžu dobre tesniť. Platí, že čím viacbodové je kovanie, tým je kvalitnejšie.

Nezabudnite ani na tesnenie

Tesnenie by malo byť vyrobené z materiálu, ktorý je veľmi odolný voči vonkajším vplyvom (hlavne poveternostným podmienkam), ale aj starnutiu. Dajte si pozor na to, aby tesnenie nebolo vyrobené z gumy, ktorá veľmi rýchlo starne a je málo odolná vonkajším podmienkam a starnutiu.

Pamätajte, že kúpa okien je voľba, ktorá ovplyvní kvalitu bývania na dlhé roky. Dajte si preto na výbere okien poriadne záležať.