Overte si rýchlosť vášho internetového pripojenia

Overte si rýchlosť vášho internetového pripojenia

V dnešnej dobe máme už na výber množstvo spôsobov pripojenia k internetu, rovnako ako aj spoločností, ktoré internetové služby poskytujú. Vďaka tomu máme možnosť vybrať si na základe rýchlosti, spôsobu pripojenia, ceny, pokrytia v našom meste, doplnkových služieb, zákazníckej podpory, či len na základe vzťahu k značke poskytovateľa.

student-849819_960_720Na Slovensku stále prevláda DSL pripojenie. Napriek tomu sa však stále zvyšuje pokrytie optickými káblami, ktoré dokáže ponúknuť aj viac ako desať násobne vyššiu rýchlosť prenosu dát.

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek alternatívu pripojenia, môže sa vám stať, že nepocítite vašu novú rýchlosť prenosu, napriek tomu, že firma, ktorá vám internet ponúkla, vám ju deklarovala. Na to existuje veľmi jednoduché riešenie, pomocou ktorého si môžete overiť, či rýchlosť, ktorá je uvedená vo vašej zmluve o pripojení, je skutočná.

Meranie rýchlosti internetu môžete vykonať prostredníctvom online testu. Ten trvá od 30 do 60 sekúnd, počas ktorých zmeria rýchlosť vášho sťahovania dát, čo voláme download a rýchlosť odosielania, známu ako upload. Takýchto testov nájdete na internete niekoľko. Aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky, pred meraním by ste mali ukončiť všetky aplikácie, ktoré využívajú pripojenie k internetu. Ďalej by ste mali pripojiť počítač káblom a nevyužívať pripojenie cez Wi-Fi. Kvôli možnosti rôznych odchýlok, zopakujte meranie viac krát za sebou.

Snáď sa nikto z vás nedozvie, že ho poskytovateľ internetu v zmluve zavádza a budete môcť pokojne spávať a veriť, že na svete je stále nejaká spravodlivosť.