Obujte sa s nami do práce!

Veľa ľudí podceňuje vhodnú obuv, avšak práve od nej často závisí, ako sa fyzicky cítite. Človek veľkú časť svojho života strávi v práci. Zvoľte si preto čo najvhodnejšiu obuv, v ktorej sa vám nepotia nohy, cítite sa komfortne a nič vás netlačí a nebolí.

Vaša obuv ovplyvňuje napríklad správne držanie tela. Nosenie nesprávneho typu topánok vám môže dokonca spôsobiť bolesti a deformácie.

Aby ste sa vyhli komplikáciám, výberu obuvi by ste mali venovať dostatok času.

V obchodoch môžete nájsť rôzne typy pracovnej obuvi, od športových sandálov cez zatvorené športové poltopánky a športové členkové topánky až k vysokej športovej obuvi a gumákom. Spomeňme tiež zdravotnú obuv či návleky na topánky.

Zdravotnú obuv môžete využiť aj mimo pracovnej doby, keďže je vhodná aj na domáce nosenie. Jej výhodou je špeciálny tvar, ktorý bráni vytvoreniu plochých nôh. Na trhu nájdete značky Artra, Barea, Panda, SaveWay alebo Červa, ktoré sa tomuto druhu obuvi venujú.

Pracovné sandále sú vhodné najmä na letné obdobie, kedy je doležité, aby sa vám nohy nepotili. Dostupné sú aj múžské aj ženské typy. Ich výhodou je, že sa dajú nosiť aj mimo pracovnej doby. Nájsť ich môžete v rôznych materiáloch, ako je guma, koža či látka.

Pracovné poltopánky či tenisky môžete nájsť v klasickom, ako aj v modernom prevedení kvalitných značiek Artra, Raven, Heckel, Boleda alebo Panda. Dostupné sú v rôznych materiáloch a so špeciálnymi bezpečnostnými prvkami, ktoré vás ochránia pred úrazom.

Pracovnú členkovú obuv vyrábajú z kvalitného materiálu so špeciálnou oceľovou špicou. Vytvorili ich tak, aby boli vhodné aj do nepriaznivého počasia. Dostupné sú preto aj vo vodeodolných a protišmykových materiáloch.

Pracovná vysoká obuv je vhodná aj do tých najnáročnejších podmienok. V ponuke sú značky Black Knight a Panda. Tento typ topánok je stavaný aj do zimy.

Návleky na obuv sú dostupné v rôznych veľkostiach. Využívajú sa najmä v zdravotníctve a stavebníctve. Ich použitím práve v tomto odvetví chránite nielen vaše topánky, ale aj napríklad novú podlahu pri dokončovacích prácach renovácie domu.

Pracovné čižmy a gumáky sú vhodné hlavne do mokrého a vlhkého prostredia, kedy je dôležité, aby vaše nohy ostali v suchu. Topánky sú nepremokavé a v ponuke je aj zateplený typ. Nájsť ich môžete pod značkymi Boots, Sioen či Červa.

Pre každé povolanie je vhodná iná obuv, od typu práce závisí aj jej výber. Do terénu si zvolíte uzavretú športovú obuv a naopak do interiéru zvyčajne otvorenú. Každá práca má svoje špecifiká, ktoré vám pomôžu s nakupovaním.