Nezabúdajte, že aj úver si možno poistiť

Nezabúdajte, že aj úver si možno poistiť

Vybavenie najčastejšieho úveru, ktorý banky svojim klientom poskytujú – spotrebného úveru, je pomerne jednoduché. V ponuke ho má každá jedna banka, zväčša je pomerne výhodný, zvyčajne nie ste zaťažení nijakými zbytočnými poplatkami, nepotrebujete žiadneho ručiteľa a ani dokladovať účel, na ktorý plánujete peniaze použiť. Nezabúdajte však aj na možnosť poistenia si úveru. Možno sa vám to zdá ako zbytočné, nepotrebné a len nad tým mávnete rukou, ale zastavte sa na chvíľku a prečítajte si, prečo to možno až taká zbytočnosť nie je. 

Prečo sa oplatí dať si úver poistiť?
No napríklad aj preto, že nikto nevie predvídať budúcnosť. Výpoveď v práci či dlhodobá choroba môžu nepríjemne skomplikovať vašu finančnú situáciu. Vtedy príde vhod, ak si na čas oddýchnete od splátok za úver, nemyslíte?
Nezabúdajte však aj na to, že poistka na schopnosť splácať úver má takisto svoje pravidlá a tiež vám mierne zdvihne mesačnú splátku. Spotrebný úver je možné poistiť proti úmrtiu, invalidite, dlhodobej PN-ke či strate zamestnania. Cena poistky závisí od typu a výšky úveru a od toho, ktoré z okolností si poistíte. Takéto poistenie uzatvárate priamo v banke pri podpise úverovej zmluvy.
Poistenie úveru skutočne nemusí byť až tak nepotrebné. Spotrebný úver je síce výborná vec, je to v podstate úver na čokoľvek, ale ani pri ňom vás nikto od splátok len tak ľahko neoslobodí. A naozaj nikdy neviete, či sa náhodou nevyskytne niečo, čo vašu finančnú situáciu na krátky čas zhorší. Buďte vopred pripravení a nedajte sa zaskočiť.