Neviete si vybrať sprchovú hadicu? Tieto tipy vám výber zjednodušia.

Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale v kúpeľni trávime mnoho času – pri líčení, rýchlych sprchách, či uvoľňujúcich kúpeľoch. Preto samozrejme chceme, aby všetko fungovalo tak ako má, bez problémov a komplikácii. Šarapatu však vie niekedy narobiť sprchová hadica a hlavica, ktoré treba čas od času vymeniť. Nielen sprchová hlavica, ale aj hadica dokáže vypovedať svoju službu a v nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako si vybrať novú.

Ako postupovať pri výbere sprchovej hadice?

Hadica na sprchu sa jedným koncom napája na hlavicu a druhým na prívod vody. A práve na týchto miestach sa môže poškodiť, respektíve zlomiť. Vtedy nám neostáva nič iné, len navštíviť kúpeľňové štúdio a poobzerať sa po novej hadici.

Hadica na sprchu býva dostupná v rôznych veľkostiach, zvyčajne 1-2 metre. Veľkosť hadice závisí od toho, ako ju budete používať. Krátka hadica s dĺžkou okolo jedného metra sa využíva predovšetkým pri vaniach, ktoré sa využívajú predovšetkým na kúpele. Hadica je krátka, pretože sa používa len na oplachovanie vane a pri kúpaní neprekáža. Dlhé hadice na sprchu sa používajú vtedy, keď síce máme vaňu, ale využívame ju na sprchovanie, respektíve v sprchových kútoch. Jej dĺžka sa pohybuje od 1,5-2 metrov.

Na trhu dnes nájdeme sprchové hadice, ktoré sa od seba líšia aj svojim prevedením. Môžete si vybrať z hadíc s plastovým povrchom, alebo kovovým pancierovaným povrchom, ktorý je veľmi kvalitný a odolný. Hlavné však je, aby bola hadica odolná voči zlomeniu, oderom, mala antibakteriálny povrch a dokázala vám dlho slúžiť.

Kúpa novej hadice na sprchu.

Kúpa hadice na sprchu naozaj nie je veľká veda, ceny hadíc vám rodinný rozpočet určite nezruinujú a vymeniť si ju dokážete aj sami. Koncovky hadíc bývajú väčšinou rovnaké, preto nemusíte mať obavy, že kúpite zlú. Ak si však neviete pomôcť, nechajte si poradiť od predajcov, ktorí vám radi pomôžu.