Nemáte čas starať sa o živý trávnik? Skúste to umelo!

Umelou trávou síce nenahradíte tú skutočnú, zelenú a voňavú, ale svojimi vlastnosťami vás dokáže možno prekvapiť. Kam sa vlastne taká tráva hodí a čo je na nej také skvelé?
Umelá tráva, alebo inak aj koberec, sa používa ako podlahová krytina na terasu, balkón, ale hodí sa trebárs aj na detské ihriská, do zimných záhrad alebo k okoliu bazéna. Na umelom trávniku vás poteší predovšetkým to, že oproti skutočnej tráve s ním nemáte absolútne žiadne starosti.

Keď naprší a uschne…

Údržba je nielenže extrémne jednoduchá, ale aj minimálna. Nedá sa to ani porovnať so živým trávnikom, ktorý by ste si chceli udržať vedľa bazéna. Rovnako nebudete ani musieť stráviť celý deň s kosačkou v ruke. Stačí, ak svoj umelý trávnik raz za čas poriadne povysávate (najlepšie s vysávačom, ktorý saje aj tekutiny), pozametáte stredne ostrou metlou alebo kefou, prípadne ho prestriekate vodou. A ak sa vám ani to nechce, tak si jednoducho počkajte, kým zaprší.

5996285503105-padloszonyeg-marbel-szalas-mufu-609-zold-enterior-01Celoročne na zelenú
Okrem toho, že umelá tráva vás nebude vyčerpávať nijakými dlhými údržbárskymi činnosťami, jej výhodou je aj jej výzor. V tom zmysle, že keď vonku bude už znova iba sivo, nudne, sychravo a zeleň bude čímsi vzdialenejším ako je Pluto, tak práve váš umelý trávnik bude stále rovnako zelený. Stačí, ak v zime zmetiete sneh a môžete sa kochať pohľadom na upokojujúcu zelenú. Snehu sa báť nemusíte, umelá tráva je mrazuvzdorná a prepúšťa vodu, takže jej od Mrázika nehrozí vôbec žiadne riziko.

Riziko nehrozí ani trávniku, ani vám a vašej rodine. Umelá tráva je zdravotne celkom neškodná a navyše je aj recyklovateľná. Jednou z jej ďalších výhod, o ktorej vám povie pravdepodobne každý jeden majiteľ umelého trávnika, je aj to, že kráčanie po umelom trávniku s bosou nohou môže predstavovať výbornú formu relaxu. Rýchla masáž chodidiel a dokonca zdarma.
Ak uvažujete nad kúpou umelej trávy a zvažujete všetky možné pre a proti, skončite s tým a radšej začnite hľadať, kde ten koberec kúpite. Ak nemáte čas starať sa pravidelne o živý trávnik, umelá tráva je ideálnou alternatívou.