Na výbere realitného makléra záleží

Na výbere realitného makléra záleží

Nákup alebo predaj nehnuteľnosti znamená manipuláciu s nemalou finančnou čiastkou, často ide o rozhodnutie, ktorého následky nesieme celý život. Ak ste sa rozhodli, že chcete, aby to mal na starosti realitný maklér, tak by ste ho mali starostlivo a opatrne vyberať, aby ste neskôr neľutovali. Preto si v dnešnom článku povieme ako správne vybrať realitného makléra.

Stretnite sa s viacerými

Stretnite sa s viacerými realitnými maklérmi a vyberte si toho, ktorý vás presvedčí prirodzenou a nenásilnou formou o tom, prečo zveriť predaj vašej nehnuteľnosti práve jemu. Potrebujete takého, ktorý vie byť presvedčivý. Ak vás nedokáže presvedčiť, aby ste si ho vybrali ako môže presvedčiť klientov, že si majú kúpiť vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu možnú cenu?

Preverte si ho

Nespoliehajte sa len na to, čo vám maklér sľubuje, že bude robiť. Preverte si, či to naozaj robí u iných klientov. Alebo zavolajte z iného čísla na nejaký jeho inzerát a sledujte ako sa správa k ostatným klientom. Ak sa práve nedovoláte, odsledujte či zavolá späť a ako rýchlo. Ak nezavolá späť na neprijaté hovory ani do druhého dňa alebo vôbec, vyhnite sa mu oblúkom.

Spolupracujúci maklér s inými

Obrovskou výhodou pri predaji nehnuteľnosti je spolupráca medzi maklérmi. Makléri, ktorí spolupracujú s ostatnými maklérmi, často nehnuteľnosti predávajú rýchlejšie a za vyššie ceny. Vyhnite sa maklérom, ktorí spoluprácu odmietajú.

Rada na záver

Realitného makléra si nikdy nevyberajte podľa najnižšej provízie, podľa najvyššej sľúbenej predajnej ceny, a ani podľa „môj známy“ robí v realitke.