Na čo dbať pri výbere vonkajších roliet

Na čo dbať pri výbere vonkajších roliet

Už vás nebaví hluk a svetlo, ktoré sa k vám dostávajú oknami z ulice? Hluk a svetlo nie je jediné, s čím vám rolety dokážu pomôcť. V lete iste uvítate, že váš interiér chránia pred slnečnými lúčmi a v zime zasa pomôžu šetriť energiu. Vonkajšie rolety vyriešia niekoľko problémov naraz. V dnešnom článku si povieme, na čo sa zamerať pri výbere roliet.

Materiál

Rolety sa vyrábajú z plastu alebo hliníku. Moderné vonkajšie rolety sú vyrábané z hliníka, ktorý má kopec skvelých vlastností. Veľmi dobre odoláva poveternostným vplyvom, ponúka vyššiu bezpečnosť, vyznačuje sa dlhšou životnosťou, veľmi dobre izoluje a v neposlednom rade poskytuje lepšiu ochranu voči UV žiareniu.

Kvalita

Odborníci odporúčajú predovšetkým vonkajšie rolety z hliníkových lamiel. Ak chcete zároveň v zime šetriť teplo, zvoľte hliníkové lamely vyplnené termoizolačnou PUR penou. Kvalitu výroby a bezchybnú funkčnosť vonkajších roliet môžu garantovať len poprední výrobcovia a dodávatelia.

Ovládanie

Ovládanie vonkajších roliet je buď ručné alebo motorické. Väčšie pohodlie zabezpečí motorické ovládanie. K roletám totiž nemusíte vstávať a pohodlne ich môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača. Motorické ovládanie je tiež šetrnejšie a vonkajšie rolety vydržia väčšinou dlhšie.

Farba

Ak dbáte na celkový vzhľad vášho domu, voľte farbu vonkajších roliet s ohľadom na farbu fasády a ďalších prvkov stavby. Schránka s vodiacimi lištami sa štandardne dodáva v bielej, hnedej, striebornej, béžovej a šedej farbe. Povrch je krytý kvalitným lakom, ktorý zaisťuje vysokú odolnosť proti oderu.

Zaobstaranie vonkajších roliet je síce drahšie ako kúpa vnútorných žalúzií, no výhody vonkajších roliet oceníte už pri prvom horúcom či chladnom dni.