Mýtus vs fakt o spaľovačoch tukov

Každý kto niekedy skúšal chudnúť, určite sa stretol s ponukou nejakého prevratného spaľovača tuku. Možno ste aj rôzne spaľovače vyskúšali a teraz už viete aký „efekt“ tieto spaľovače majú.

Zázraky sa nedejú

Spaľovače tuku sami o sebe nezvládnu premeniť vašu plnšiu postavu na štíhlu líniu. Len ťažko by sa dalo veriť, že balenie tabletiek odstráni všetok prebytočný tuk bez nejakej námahy. Ľudia, ktorí chcú schudnúť si radi nahovárajú, skôr sa nechajú nahovoriť, rozprávku o najlepšom spaľovači tuku Holywodsských hviezd. Sotva, ale jedno balenie takéhoto to prípravku doberiete zistíte, že ste prišli len o peniaze.

Pohyb a životospráva

Základom pri chudnutí musí byť vždy dostatočný pohyb a kvalitná výživa. Nejde tu o žiadne špeciálne tréningy ani o žiadnu zázračnú diétu. Musíte sa naučiť zahrnúť šport do svojho života a zaradiť ho na trvalo. Čo sa týka jedálnička, krátkodobé diéty sú nezmyselné. Po celý rok sa stravujte racionálne, neprejedajte sa a budete štíhli.

Aký má teda zmysel spaľovač tukov?

Spaľovače tuku majú pri snahe schudnúť tiež svoje miesto. Musíte však vyberať z kvalitných športových prípravkov, ktoré nie sú založené len na reklame, ktorá je klamlivá a často zavádzajúca. Spaľovače dokážu pomôcť pri pálení tuku za určitých podmienok. Musíte však prispôsobiť svoj denný režim, a hlavne naučiť sa milovať pohyb.

Najznámejší spalovač

Medzi najznámejšie spaľovače patria Karnitín, ktorý sa používa v mnohých prípadoch pri nadváhe, ako spaľovač, ktorý dopomáha zhodiť len 2 – 3 kilá. Karnitín je dobrým spaľovačom, ktorý sa musí užívať pravidelne, aby boli výsledky chudnutia zreteľné.
Ďalším veľmi známym spaľovačom tuku sú HCA, ktorá fungujú na inom princípe ako karnitín. HCA sa dá prevažne odporučiť pre ľudí, ktorí sú rozjedení a stále niečo jedia. V takom prípade HCA môžu dobre pomôcť.
Konzumácia len samotných spaľovačov vám ploché bruško nezabezpečí, zmena musí prísť z vnútra.