Materiál garážovej brány výrazne vplýva na celkový vzhľad garáže

Maple_Street_South_111_garage,_Bloomington_West_Side_HDRozhodli ste sa, že je čas vymeniť starú garážovú bránu za novú? Pri výbere garážovej brány by ste mali okrem typu, ceny či kvality, hľadieť aj na materiál. Garážové brány sa vyrábajú zo širokej škály rôznych materiálov a my sa v dnešnom článku pozrieme na niektoré z nich.

Drevené garážové brány

Garážové brány vyrobené z tohto prírodného materiálu ponúkajú jedinečný a luxusný vzhľad, popritom budia pocit majetnosti. Vplyvom poveternostných podmienok drevené brány občas praskajú, olupujú sa alebo prehýbajú, a preto si vyžadujú pravidelnú údržbu. Tú, predstavujú ochranné nátery, ktoré zaisťujú perfektný vzhľad po dlhé roky.

Oceľové garážové brány

Ide o materiál, z ktorého sa v našich končinách najčastejšie vyrábajú garážové brány. Okrem toho, že dobre vyzerajú, sa tešia obľube aj preto, že nevyžadujú časté nátery, opravy a nie sú náročné ani na údržbu. No v porovnaní s drevenými garážovými bránami majú hneď o poznanie viac nevýhod. Sú náchylnejšie na preliačiny, drobné poškodenia, koróziu a vyžadujú kvalitnú izoláciu.

Laminátové garážové brány

Laminát je skvelým variantom pre garážovú bránu hlavne v prímorských oblastiach, veterných oblastiach a oblastiach s vysokým obsahom soli vo vzduchu, ktorá nepriaznivo pôsobí na drevené a oceľové garážové brány. Brány z laminátu sú nenáročné na údržbu a odolné voči mechanickému poškodeniu. Ich jedinou nevýhodou je vyššia obstarávacia cena.

Garážová brána má rovnako ako fasáda, dvere, okná či strecha, značný vplyv na celkový vzhľad domu. Výberom správneho materiálu garážovej brány môžete nielen zatraktívniť vizuálnu stránku vášho domova, ale aj zvýšiť jeho finančnú hodnotu, čo vám potvrdia mnohí realitní makléri.