Máte všetky nutné cyklodoplnky?

Máte všetky nutné cyklodoplnky?

Milujete cyklistiku a váš bicykel sa neraz stáva vaším spoločníkom za poznávaním? Pre tento šport je kúpa vhodného bicyklu kľúčová, a neraz to nie je jednoduchá a najmä lacná záležitosť. Kúpou bicykla sa však investície do cyklistiky nekončia. Na pohodlnú, no najmä bezpečnú jazdu je potrebné nakúpiť si výbavu, ktorá sa môže v niektorých prípadoch vyšplhať na niekoľko stoviek eur, avšak niektoré cyklodoplnky sú pre bezpečnú jazdu na bicykli nevyhnutné.

Základným a nevyhnutným cyklodoplnkom je blikajúce svetlo na zadnú časť bicykla. Svetlo na cyklistu upozorní a výrazne sa znižuje riziko, že vodič okoloidúceho automobilu cyklistu prehliadne. Po zakúpení zadného svetla sa môže spoľahnúť, že vďaka vlastnej baterke, budete osvetlení minimálne rok. Pre cyklistovu bezpečnosť je dôležitá aj prilba. V súčasnosti zákon ukladá povinnosť nosiť prilbu deťom mladším ako 15 rokov a osobám bicyklujúcim mimo obce, bez ohľadu na vek. Okrem toho pri páde z bicykla prilba tlmí náraz a zabraňuje tak fatálnym následkom. Cyklisti, ktorí sa venujú cyklistike dlhšie a v pláne majú zdolávať dlhšie trasy ocenia aj rukavice s odrezanými prstami. Sú vyrobené zo zmäkčenej kože na dlaniach a z priedušnej látky na vrchnej časti rúk. Rukavice zabránia zošmyknutiu spotených rúk z riadidiel a sú vhodné aj pre tých, ktorí majú na bicykloch iné než penové rúčky.

Vhodným doplnkom vášho bicyklu je aj kapsa, ktorá sa pomocou suchých zipsov upevňuje na rám bicykla. Je ideálna na odkladanie kľúčov, peňaženky či mobilu. Dôležitou súčasťou výbavy bicykla je cyklofľaša, ktorá je pripevnená na vnútornej časti rámu bicykla. Cyklodoplnkom, ktorí ocenia najmä cyklisti, ktorí radi bicyklujú v lese, sú okuliare. Okrem toho, že bránia drobným muškám a hmyzu dostať sa cyklistovi do očí, svojím zafarbením dokážu zvýšiť kontrast v teréne.